Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKriptolar İçin Boğa Sezonu mu Geliyor? Fidelity Direktörü Cevapladı

Kriptolar İçin Boğa Sezonu mu Geliyor? Fidelity Direktörü Cevapladı

Kriptolar İçin Boğa Sezonu mu Geliyor? Fidelity Direktörü Cevapladı

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, piyasalar hakkında olumlu bir tahminde bulundu.

Uzman isim, küresel finans piyasaları baskı altındayken, Fed’in teorik olarak herhangi bir zamanda beklenenden daha az sıkılaştırma yapabileceğine inandığını ifade etti. Böyle bir durumda piyasalar için çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama görülebileceğini belirtti.

New York Times’ta dün kaleme alınan bir makalede, Amerika Birleşik Devletleri’nin gayri safi milli borcunun ilk kez 31 trilyon doları aştığı bildirilirken, artan faiz oranlarının ülkenin uzun vadeli mali görünümünü daha da kötü hale getirdiğine vurgu yapıldı.

Öte yandan Kongre Bütçe Ofisi, bu yılın başlarında yayınlanan bir raporda, Amerika’nın artan borç yükü konusunda uyarıda bulundu ve yatırımcıların devletin borcunu geri ödeme kabiliyetine olan güvenini kaybedebileceğini söyledi.

Tüm bu gelişmeler etrafında bir S&P 500 grafiğine atıfta bulunan Fidelity analisti, mevcut piyasa durumunun bir umut ışığı olduğuna dikkat çekti.

Bilindiği üzere, Bitcoin’in performansı tüm yıl boyunca S&P 500 ile korelasyon gösterdi. Bitcoin yatırımcıları, aylarca süren kayıplardan sonra, tarihsel olarak kazançlar için en iyi aylardan biri olan Ekim ayında Bitcoin’de bir dönüş görebileceğinden umutlu.

Piyasalar Toparlandı

Felaket bir Eylül’ün ardından, piyasalar Salı günü toparlandı ve Wall Street‘i daha iyimser bir rotaya soktu. Tarım dışı istihdam verisinde iyileşme, yükselişe katkıda bulundu. Yatırımcılar bunu, FED’in yakında işletmeler için borçlanma maliyetini artıran faiz oranı artışlarını yavaşlatmaya başlayabileceğine dair bir sinyal olarak gördüler.

İlginizi çekebilir:  BTC, SOL ve ADA fiyatı nereye gidiyor?

ABD endekslerinde daha geniş çaptaki kazanımlara paralel olarak, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Salı günü yüzde 6 civarında artarak 27 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesi olan 20.479 dolara ulaştı. Bu arada Ağustos ayında Jurrien Timmer, Bitcoin’in mevcut seviyelerde “ucuz” olduğunu belirtirken, fiyat-ağ oranının şu anda 2014 seviyelerinde olduğuna dikkat çekti.

(Visited 156 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz