Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto yatırımcıları sıkı durun! Yeni bir halka arz geliyor...

Kripto yatırımcıları sıkı durun! Yeni bir halka arz geliyor…

kripto

Milyar dolarlık kripto ticaret merkezi Amber Group, yeni bir ABD halka arzı hedefliyor.

Amber Group’un CEO’su, şirketin ABD’deki varlığını genişletme konusundaki isteğini ortaya koydu.

Amber Group kurucu ortağı ve CEO’su Michael Wu, South China Morning Post ile yaptığı röportajda, Hong Kong merkezli kripto hizmet sağlayıcısının önümüzdeki iki yıl içinde ABD’de halka açılmakla ilgilendiğini açıkladı.

Amber’in varlık yönetimi, müşterilerin kripto varlıklarından faiz kazanmalarını sağlıyor. Bu sebeple düzenleyici inceleme, şirketin ana ürününü belirli pazarlarda sunup sunamayacağını belirsiz hale getiriyor.

Halka arz yakında gerçekleşecek

ABD’de doğrudan halka arz şu an için masada ve muhtemelen gelecek yıl veya sonraki yıl gerçekleştirilecek.

Faiz getiren ürünlerle ilgili düzenlemelerin belirsizliğine rağmen, şirket ABD’deki ayak izini genişletmek istediğini açıkladı.

Amber Group, ABD pazarındaki payını arttırmak ve ülkenin müşterilerine hizmet etmek için ABD kurallarına göre oynayacak. Öte yandan şirketin izin verilmediği takdirde kripto kredisi ürünleri sunamayacağı belirtildi.

Coinbase kendi faiz ürünü planlarını rafa kaldırdı

ABD’deki en büyük kripto ticaret platformu Coinbase, geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile karşı karşıya geldi. Bu sebeple Coinbase, “Lend” isimli kendi faiz getiren ürünü için planlarını rafa kaldırmaya karar verdi.

Borç verme ürünlerini çevreleyen kurallar, ABD düzenleyicisinin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak kabul ettiği şey üzerinde yasal işlem başlatma tehdidiyle karşılaştı.

Dünya genelinde kripto ile ilgili kuralların katılık düzeyinin nasıl olacağı değerlendirilirken, Micheal Wu şu yorumu yaptı:

“ABD’nin, kripto söz konusu olduğunda, dünyanın bu bölgesindeki veya başka bir yerindeki düzenleyicilerden daha muhafazakar bir yaklaşım benimsediğini düşünüyorum.

Ama işlerimizin çoğu başka yerlerde. Her yargı alanında duruma göre değerlendireceğiz.” 

Küresel olmayı hedefliyorlar

Wu, halka açılmanın bazı insanların “para çekmesine” izin vermek değil; marka bilinirliğini artırmak, yetenekleri çekmek ve finansman maliyetlerini düşürmek olduğunu şöyle açıkladı:

“ABD muhtemel bir varış noktası, ancak biz açık fikirliyiz.”

Wu, şirketin küresel pazardaki varlığını genişletmek için yarışın benimsenmesinin ortasındaki gündeminden çekinmediklerini de sözlerine ekledi.

Wu’ya göre, kredi ürünü birden fazla yargı alanında yeşil ışık yaktı.

Wu, Amber’in en büyük kullanıcı tabanının nerede olduğunu açıklamadan, şirketin “hem Asya’da hem de daha geniş Amerika’da çok büyük bir varlığa sahip olduğunu” doğruladı.

Hong Kong merkezli kripto Unicorn, hem kurumsal hem de perakende yatırımcılara hizmet verirken 1,5 milyar dolardan fazla kripto varlığını yönetiyor.

“0’dan 1’e kadar uzun bir yolculuk oldu. Ama aynı zamanda bizim için sadece bir başlangıç. Benim takımım uzun vadede gerçekten önemli olanı inşa etmeye odaklanacaktır. Gelecekte 1’den 100’e çıkarmalıyım.”

İlginizi çekebilir: Dev kripto borsası Çin’de faaliyetlerini sonlandırıyor

kripto
Kaynak: Micheal Wu / Twitter
(Visited 391 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,532.57 6.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,887.61 11.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.537453 4.73%
solana
Solana (SOL) $ 44.26 10.98%
xrp
XRP (XRP) $ 0.381558 4.62%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.36 7.27%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.07156 4.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.48%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.64 4.96%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.01 7.58%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.22 8.88%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.89 5.17%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.36768 6.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937701 5.19%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.84 8.68%