Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto yatırımcıları bir sonraki boğa koşusuna nasıl hazırlanmalı?

Kripto yatırımcıları bir sonraki boğa koşusuna nasıl hazırlanmalı?

Kripto yatırımcıları bir sonraki boğa koşusuna nasıl hazırlanmalı

Kasım 2021 zirvesinden bu yana, toplam kripto piyasası yaklaşık %70 düştü ve kripto yatırımcıları, ne kadar erken satın aldıklarına bakmaksızın, korku hissediyorlar.

Devam eden ayı piyasası ve kazanımlardaki düşüş, yatırımcıların bir sonraki boğa koşusuna nasıl hazırlanacakları konusunda araştırmalar yapmasına neden oldu.

Peki kripto yatırımcıları bir sonraki boğa koşusuna nasıl hazırlanmalı? Olası tuzaklar neler?

‘Biz uyarmıştık’

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Kurumu (ESMA) Başkanı Verena Ross, bu yılın başlarında perakende yatırımcıları kripto paralarla ilgili ciddi riskler konusunda uyardığını söyledi. Ayrıca düşüşün neden olduğu finansal kayıpların aslında önceden belirlendiğini ima etti.

Bu konuda bir doğruluk unsuru olsa da, çeşitli nedenlerden dolayı konu aşırı basitleştirilmişe benziyor. Çünkü, düzenlenmiş varlıklar da şu anda düşüş eğilimi gösteriyor. Dijital varlık yatırımının cazibesi, otorite karşıtı ruhunda yatıyor ki bu kısa vadeli fiyat eylemini aşan bir şey.

Bununla birlikte, fiyat başarıyı veya başarısızlığı ölçmek için birincil ölçüt olmaya devam ediyor.

Kripto yatırımcıları daha olgun yaklaşmalı

ETP firması Valour’un CEO’su Russell Starr, ‘hızla zenginleşme planları’nın işe yaramayacağı uyarısında bulundu. Özellikle kullanıcıların kripto yatırımına daha olgun yaklaşmaları gerektiğini söyleyerek bunu genişletti. Ayrıca kripto piyasalarının tüm piyasalar gibi döngüsel hareket ettiğini ekledi.

Starr, alınacak en önemli dersin, riskleri kabul etmek ve ‘gerçekçi getirilerden memnun olmak’ olduğunu söyledi.

Kripto yatırımcıları bir sonraki boğa koşusuna nasıl hazırlanmalı

Piyasalar sonsuza kadar yükselmez

GOGO Protocol ve 0vix’in kurucusu ve CEO’su Garry Krugljakow, piyasaların sonsuza dek yükselmeye devam edeceği beklentisinin yanlış olduğunu söyleyerek Starr’a benzer bir mesaj verdi.

Ayrıca, hızla gelişen değişkenlerin çoğu zaman piyasada sağlıklı işlem yapan yatırımcıları şaşırtmadığını da belirtti.

Geçmişteki performanslar geleceği göstermez

Yatırımcı analizine katılan Defiyield’in CEO’su ve kurucu ortağı Michael Rosmer, piyasayı zamanlamanın genellikle sonuçsuz bir çaba olduğunu’ söyledi.

Geçmiş performansın gelecekteki hareketleri öngörmediğine dair kendini yineleyen Rosmer, önceki döngülerden farklı olarak, son boğa piyasasının bir patlama ile sona ermediğine dikkat çekti.

Yani Rosmer’e göre piyasa beklentilerinin artık bir kenara bırakılması gerekiyor.

Konuyu enflasyona getiren Rosmer, yatırımcıların enflasyonla birlikte varlık fiyatlarının da yükseleceğini varsaymasının yanlış olduğunu söyledi. Şu anda da tanık olduğumuz gibi, yükselen enflasyon merkez bankalarından şahin hareketlere ve varlıkların fiyat performansının düşmesine neden oldu.

Yatırımcılar dersini çoktan almalıydı

Dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili olarak Max Keiser ise yatırımcıların önceki çöküşlerden çoktan ders almış olmaları gerektiği söyledi. Ayrıca karmaşık DeFi ürünlerini ve genel olarak altcoin’lerin riskli olduğunu da ekledi.

(Visited 146 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,556.58 6.27%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,895.59 11.21%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.538309 4.87%
solana
Solana (SOL) $ 44.15 10.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.381483 4.52%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.39 7.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071712 4.43%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 3.48%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.56 4.62%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.03 7.25%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.18 7.81%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.96 4.98%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.36737 6.05%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.937719 4.93%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.92 10.83%