Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriKripto yasası geliyor: Beyaz Saray kumandayı ele aldı, Avrupa Parlamentosu oylama tarihini...

Kripto yasası geliyor: Beyaz Saray kumandayı ele aldı, Avrupa Parlamentosu oylama tarihini duyurdu

Kripto yasası geliyor: Beyaz Saray kumandayı ele aldı, Avrupa Parlamentosu oylama tarihini duyurdu

Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaş sonrasında uzmanlar, Rus milyarderlerin yaptırımlardan kaçış yolları olduğuna değindi. Bu yol ise şüphesiz merkeziyetsiz finansı benimseyen kripto dünyası oldu.

Herhangi bir düzenlemenin tabi olmadığı kripto dünyası, Rusya’ya uygulanan yaptırımlar sonrasında büyük girişler aldı.

Tüm bunlar gerçekleşirken Avrupa Parlamentosu’ndaki sessizlik bozuldu ve Merkez Bankası Başkanı, acilen kripto yasasına ilişkin düzenlemeleri yapılması gerektiğini söyledi.

Öte yandan ABD de kripto yasasındaki bu belirsizliği bozmaya karar verdi ve Biden yönetiminden üst düzey yetkililer ile görüşülmeye başlandı.

Görünüş o ki, önümüzdeki haftalarda hem Avrupa hem de ABD’den kripto yasasına yönelik önemli tasarılar kamuoyuna duyurulacak.

Beyaz Saray düğmeye bastı

Kripto yasası geliyor: Beyaz Saray kumandayı ele aldı, Avrupa Parlamentosu oylama tarihini duyurdu

Son günlerde kripto yasasına duyulan ihtiyaç had safhaya çıkarken Beyaz Saray, düğmeye bastı.

ABD medyasından gelen haberlere göre yakın zamanda kriptolar konusunda kapsamlı bir strateji oluşturularak başkanlık emri yayımlanacak.

Bloomberg’in isim vermediği kaynaklara göre Biden yönetiminin üst düzey yetkilileri bu konu için bir araya geldi.

Müzakereleri tartışırken isminin açıklanmasını istemeyen kişiler, emrin federal kurumları potansiyel düzenleyici değişiklikleri ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendireceğini söyledi.

Yönetimin planlarına aşina olan birkaç kişiye göre, Başkan Joe Biden bu hafta ABD hükümetinin kripto para birimi stratejisini özetleyecek bir yürütme emrini imzalayabilir.

Beyaz Saray ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Bloomberg News‘e göre, geçen yıldan beri çalışmakta olan düzen, hükümet genelindeki federal kurumların bu yıl için de dijital varlıklarla ilgili ne yaptıklarını bildirmelerini gerektirecek.

Biden’ın ekibi, endüstri yöneticilerinin ABD kurallarının net olmamasından şikayet ettikleri için daha fazla koordinasyon rolü oynama baskısı altında.

Yine de bazı analistler ve yetkililer, pazarın sınırlı boyutu göz önüne alındığında, bir geçici çözüm yasasının ne kadar etkili olabileceğini sorguladılar.

Avrupa Parlamentosu haftaya oylama yapacak

Kripto yasası geliyor: Beyaz Saray kumandayı ele aldı, Avrupa Parlamentosu oylama tarihini duyurdu

Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatına ilişkin oylamanın yapılacağı tarih 14 Mart 2022 olarak kesinleşti.

Avrupa Parlamentosu oylayacağı mevzuatta, Bitcoin gibi Proof of Work (PoW)algoritmasına sahip kriptoların yasaklanacağı ifadeleri kaldırıldı.

Bitcoin için fiili bir yasak anlamına gelen maddenin Avrupa’da protesto edilmesi üzerine kaldırılmasıyla birlikte, mevzuatın oylanması için geri sayım başladı.

(Visited 276 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,191.00 2.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,028.58 2.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.539519 2.16%
solana
Solana (SOL) $ 52.06 3.34%
xrp
XRP (XRP) $ 0.419337 1.26%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.05 0.93%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086338 0.78%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.58%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000204 66.66%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 31.21 5.58%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.24 2.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.41 3.39%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.22 1.54%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.438122 1.37%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.66741 2.41%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.18 1.87%