Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto volatilitesinde son durum

Kripto volatilitesinde son durum

Kripto volatilitesinde son durum

Analistler, dördüncü çeyreğin başlamasıyla birlikte para politikasının karmaşık halinin ve volatilitenin önümüzdeki aylarda kripto piyasasının geleceğini belirleyeceğini söyledi.

Kaiko’nun son Üç Aylık Piyasa Raporu’na göre, üçüncü çeyrekte kripto volatilitesinde belirgin bir düşüş görülmesi, bu varlık sınıfının olgunlaşıyor olabileceğini veya aktivitesinin azaldığını gösterebilir.

Kripto volatilitesi son çeyrekte sürekli olarak düşerek Eylül ayının sonunda yılların en düşük seviyesine geriledi. Terra, Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük endüstri oyuncularının düşüşünü takiben 2022’nin ortalarından bu yana volatilitedeki düşüş devam ediyor.

Bitcoin Volatilite Endeksi, Mart 2019’dan bu yana görülmemiş seviyelere düşerek %0,57’ye geriledi. Endeks, Bitcoin’in fiyatındaki günlük değişimi başlangıç değerine göre ölçüyor.

Sonuç olarak, Bitcoin’in spot hacmi üçüncü çeyrekte 6 milyar dolara geriledi, bu da ikinci çeyrekte 7 milyar dolar ve ilk çeyrekte 13 milyar dolarlık düşüşe işaret ediyor.

Ağustos ayının sonunda Grayscale ile ilgili alınan kararın, SEC’e Grayscale’in başvurusunun yeniden değerlendirme yetkisi vermesine rağmen, önemli fiyat değişimlerine yol açmadığını belirtmek önemlidir.

Kaiko raporunda, piyasanın aynı zamanda daha büyük bir likidite konsantrasyonuna doğru ilerlediği vurgulandı. Verilere göre, Binance şu anda küresel piyasa derinliğinin %30,7’sini ve toplam ticaret hacminin %64,3’ünü oluşturuyor.

İlk sekiz kripto borsası, piyasa derinliğinin %90’ından fazlasını ve işlem hacminin %89,5’ini elinde tutuyor, bu da likidite yoğunluğunun endişe verici olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’de likidite azalıyor – 4. çeyrekte neler olacak?

McGlone, bir sosyal medya gönderisinde, gözlemlenen likiditenin Bitcoin’den uzaklaşmasının ileride potansiyel bir düzeltmeye işaret edebileceğini ifade etti. Ayrıca, “Bitcoin için 4. çeyreğin başında sonuç, fiyat etkileriyle birlikte likiditenin negatif olması olabilir” dedi ve “Sıfır faizli bir dünyada rüştünü ispatlayan kripto paranın durgunluğu, küresel faiz oranları artmaya devam ettikçe kalıcı olabilir.” şeklinde bir yorumda bulundu.

(Visited 11 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Günün öne çıkan kripto paraları

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz