Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriMehmet Şimşek: Kripto varlıklara ilişkin yeni düzenlemeler önemli

Mehmet Şimşek: Kripto varlıklara ilişkin yeni düzenlemeler önemli

Mehmet Şimşek: Kripto varlıklara ilişkin yeni düzenlemeler önemli

Maliye Bakanı, Türkiye‘nin Mali Eylem Görev Gücü’nün kara para aklamayla mücadele kısıtlamalarının yetersiz olduğu ülkelerin yer aldığı “gri listeden” çıkarılması amacıyla kripto varlıklara ilişkin yeni mevzuat önerisini teklif etmeye yaklaştığını ifade etti.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, salı günü bir parlamento komisyonuna, ülkenin FATF standartlarına tam uyum sağlaması için “kripto varlıklarla ilgili çalışmaların” sonuca ulaştırılması gereken önemli konular arasında olduğunu açıkladı.

Şimşek’in bu açıklamaları, FATF’ın 2021 yılında ülkeyi kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla etkili bir şekilde mücadele etmeyen ülkelerin yer aldığı gri listede sınıflandırmasının ardından geldi.

Rapora göre, Şimşek, hükümetin kripto varlıklara ilişkin öneriyi en kısa sürede parlamentoya sunmayı planladığını ifade etti.

FATF web sitesinde, “Ülkenin coğrafi konumu nedeniyle uyuşturucu kaçakçılığı, göçmen kaçakçılığı, insan kaçakçılığı ve akaryakıt kaçakçılığı gibi en büyük kara para aklama riskleriyle karşı karşıyadır” denildi.

(Visited 50 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz