Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriAnalitik firması: Kripto piyasası karışık sinyaller veriyor!

Analitik firması: Kripto piyasası karışık sinyaller veriyor!

Kripto piyasası, analitik firması

Analitik firması IntoTheBlock’a göre, kripto paralar yılbaşı oynaklığı gösterdiğinden, kripto piyasası hem yükseliş hem de düşüş sinyalleri veriyor.

Yakınlardaki bir haber bülteninde, analitik platformu, hem ayıların hem de boğaların belli hedefleri olduğu için kripto piyasasında belirsizliğin hakim olduğunu vurguladı.

Boğa duruşu, Bitcoin (BTC) tutan çok sayıda adres, akıllı sözleşme platformu Ethereum’da (ETH) ise gerçekleşen işlem sayısı ve token arzı ile son ETH değişikliği etrafında toplanıyor.

En iyi iki kripto varlığının dışında, boğa durumu, aynı zamanda, NFT’ler, kazan-kazan blok zinciri oyunlarının ve merkezi olmayan otonom kuruluşların (DAO’lar) artan popülaritesine de dayanıyor.

Veriler, son zamanlarda fiyat düşüşü yaşamasına rağmen, Bitcoin yatırımcılarının yüzde 25’inin, kriptonun aniden 20.000 dolardan 6.000 dolara düşmesinden sonra pozisyonlarını tasfiye ettiği Ocak 2018’den farklı olarak, daha fazla yatırımcının BTC’de kaldığını gösteriyor.

Aynı şekilde, analitik firması, 2018 çöküşünden sadece iki ay sonra şaşırtıcı bir şekilde yüzde 65 düşmesine rağmen, Ethereum’da gerçekleşen günlük işlem sayısının, kripto piyasasının en son geri çekilmesi sırasında dahi güçlü kaldığını işaret ediyor.

Diğer potansiyel katalizörler olarak, Ethereum’un Londra yükseltmesi sırasındaki token yakma mekanizması, 13 milyar dolarlık değeri bulan NFT pazar yeri OpenSea, genişleyen DAO alanı ve kullanıcıları kripto para birimlerine getiren blok zinciri tabanlı oyunlar bulunuyor.

Ayıların gündemi, ABD Merkez Bankası FED’in eylemleri, yeni bir Covid-19 varyantı ihtimali ve dört yıllık döngü teorisi etrafında dolaşıyor.

FED kısa süre önce bilançosunun normalleştirilmesi ve parasal sıkılaştırma (QT) ile enflasyon oranını düşüreceğini duyurdu. IntoTheBlock’a göre bu politika, BTC fiyatıyla ilişkili olan dolar arzını potansiyel olarak azaltacaktır.

Aralarındaki yüksek korelasyon nedeniyle, FED parasal sıkılaşmaya gidip, faiz oranlarını agresif bir şekilde yükseltirse; BTC için olumsuz bir görünüm ortaya çıkacağı manasına geliyor.

Ayıların diğer bayrakları arasında, Bitcoin’in her dört yılda bir (2013, 2017, 2021) tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşıp ardından bir sonraki yıl çökme eğilimi ve ekonomiyi baltalayan kapanmalara neden olacak daha güçlü bir Covid salgını olasılığı bulunuyor.

Kripto piyasası yönünü arıyor

Makro ekonomik manzara yatırımcılar tarafından dikkate alınması gereken önemli risklere işaret ediyor. 2022’de kriptolarda büyümenin devam edeceğine inanmak için hala sebepler bulunsa da, önemli sayıda belirsizlikler de var.

Sonuçta, piyasa FED’den daha fazla netlik gördükçe ve NFT’ler, oyunlar ve DAO’ların faaliyetleri kriptoları yeni zirvelere götürmeye çalıştıkça, bu piyasa güçlerinin gelecek aylarda değişmesi muhtemeldir.

(Visited 210 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,117.00 4.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,948.76 3.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.513036 4.14%
solana
Solana (SOL) $ 49.14 6.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.40729 4.86%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.56 5.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083421 4.60%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 3.56%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000112 19.62%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.89 5.89%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.84 5.07%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.05 4.10%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.71 5.18%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.427046 5.12%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.6294 4.80%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.68 7.44%