Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGenelKripto piyasası 3 milyar dolarlık bir satış görebilir!

Kripto piyasası 3 milyar dolarlık bir satış görebilir!

Kripto piyasası 3 milyar dolarlık bir satış ile karşı karşıya.

Kripto piyasası 3 milyar dolarlık bir satış görebilir!

Analitik şirketi IntoTheBlock, milyarlarca dolarlık dijital varlık bulunduran iflas etmiş bir kripto şirketinin fiyatları etkileyebileceği konusunda uyarıda bulundu.

IntoTheBlock’tan Lucas Outumuro’un bir raporuna göre, yatırımcılar iflas eden kripto borsası FTX’in 3 milyar dolarlık dijital varlık rezervinin tasfiye edilebileceği endişesiyle varlıklarını satma eğiliminde olduklarına dair iddialar bulunuyor.

Outumuro, FTX’in varlıklarının büyük bir kısmını oluşturan iki kripto varlık olan Ethereum (ETH) ve rakibi Solana’ya (SOL) özellikle odaklandı.

“İsteğe bağlı satışın arkasındaki ana faktör, FTX’in kripto varlıklarını 3 milyar dolarlık bir tasfiyeye tabi tutabileceği olasılığıdır. FTX, tasfiyenin ne zaman gerçekleşeceğini belirtmemiş olsa da, son köprüleme faaliyetlerinin ardından piyasanın kaygılı olduğunu söylemek mümkün.”

Analizci, şu an için arz ve talebin dar bir işlem aralığında çatıştığını ifade etti. Ancak, analist, yıl sonuna kadar kripto piyasalarını etkileyebilecek iki büyük satıcı daha olabileceğini belirtti.

“Potansiyel spot ETH ETF’i gibi katalizörlerin yönlendirdiği satın alma faaliyeti, FTX satışı beklentisiyle dengeleniyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, yılın sonlarında beklenen diğer büyük satıcı dalgalarının (ABD hükümeti ve Mt. Gox iddiaları gibi) olması ve aynı zamanda kurumsal katalizörlerin ve organik benimsemenin iyileşmeye devam etmesi nedeniyle devam edebilir.”

(Visited 34 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Geçtiğimiz hafta kripto piyasasında neler yaşandı?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz