Ana SayfaEditörün SeçimleriEn Çok Kripto Paraya Sahip Ülkeler Açıklandı: Türkiye Kaçıncı Sırada?

En Çok Kripto Paraya Sahip Ülkeler Açıklandı: Türkiye Kaçıncı Sırada?

En Çok Kripto Paraya Sahip Ülkeler Açıklandı Türkiye Kaçıncı Sırada?

Kripto iş çözümleri firması Triple A’nın tahminleri, ABD’nin 46 milyon sahiple kripto sahipliğinde lider olduğunu gösterdi. Bu neredeyse 27,4 milyonla ikinci sıradaki Hindistan’ın iki katına tekabül ediyor.

Bununla birlikte, kripto sahipliği yüzdesi açısından ABD, yüzde 13,7 ile üçüncü sırada yer alıyor. Buna karşılık, Vietnam bu metrik için sıralamada en üst sırada yer alıyor ve beş kişiden biri yani yüzde 20,3’ü kriptoya sahip.

 

Türkiye Kaçıncı Sırada?

Türkiye’ye bakıldığında ise 3.811.882 kişinin kriptoya sahip olduğu tahmin ediliyor. Bu da nüfusun yüzde 4,5’ine tekabül ediyor. İki metriğe göre Türkiye, 19. sırada yer alıyor.

Bir Twitter hesabı, ilk yedi ülkeyi sıraladı ve Triple A web sitesinden kaldırılan bir kripto para birimi sahipliği haritasını yayınladı. Harita, Asya’yı 130 milyon insanla mutlak anlamda en yüksek benimsenmeye sahip kıta olarak gösterdi. Sonuncusu, o bölgede yalnızca bir milyon sahibi bulunan Okyanusya idi.

Kripto Sahipliğinin Daha da Artması Bekleniyor

Triple A’ya göre, kripto benimsenmesi küresel bazda artmaya devam edecek. Firma, dünya çapında kripto kullanıcılarının sayısının 320 milyona ulaşarak ortalama sahipliğin yüzde 4,2 olacağını tahmin ediyor.

Sahiplik demografisi, yüzde 63’ünün erkek ve yüzde 37’sinin kadın olduğunu ve neredeyse dörtte üçünün (yüzde 72) 34 yaş ve altında olduğunu gösterdi. Araştırmacılar, kripto sahiplerinin yıllık ortalama gelirinin 25.000 dolar olduğunu söyledi.

(Visited 344 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz