Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto paraları en fazla benimseyen ülkeler açıklandı

Kripto paraları en fazla benimseyen ülkeler açıklandı

Kripto paraları en fazla benimseyen ülkeler açıklandı

Blockchain analiz firması Chainaliz, yeni bir raporda 2023 Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ni açıkladı.

Chainaliz’e göre ABD, kripto paraların benimsenmesinde Hindistan, Nijerya ve Vietnam’ın ardından dünya çapında dördüncü sırada yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada, Kuzey Amerika’dan ilk 20’ye giren tek ülke. Kanada, 2023 Küresel Kripto Benimseme Endeksi’nde 19. sırada yer alıyor.

Endekste en çok temsil edilen bölge, ilk 20’de yedi ülkenin yer aldığı “Orta ve Güney Asya ve Okyanusya”.

Kripto paraları en fazla benimseyen ülkeler açıklandı
Kaynak: Chainaliz

Blockchain analiz firması, Kuzey Amerika’nın kripto kullanımı konusunda dünya lideri olduğunu söyledi. Chainalytics’e göre, Temmuz 2022 ile Haziran 2023 arasında Kuzey Amerika’nın zincir üzerinden elde ettiği kripto para birimi değeri tahmini olarak 1,2 trilyon dolar veya küresel toplamın yaklaşık %24,4’ü kadardı.

Amerika Birleşik Devletleri bu değerin 1 trilyon dolarından fazlasını alırken, Kanada ve Bermuda’nın toplamı 200 milyar dolardan az aldı.

Kripto düzenlemeleriyle ilgili olarak Chainalytic raporu, tüm stabilcoin faaliyetlerinin %90’ından fazlasının ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoinlerde gerçekleşmesine rağmen “ABD’de lisansı olmayan kuruluşlar aracılığıyla giderek daha fazla stabilcoin faaliyetinin gerçekleştiğini” söyledi.

ABD kuruluşları başlangıçta stabilcoin pazarının meşrulaştırılmasına ve tohumlanmasına yardımcı olsa da, giderek daha fazla kripto kullanıcısı, yurtdışında yerleşik ticaret platformları ve ihraççılarla stabilcoin ile ilgili faaliyetler yürütüyor.

(Visited 44 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz