Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto paralar kışı geçirebilecek mi?

Kripto paralar kışı geçirebilecek mi?

Kripto Kışı Geçirebilecek Mi

Kripto paralar en son çöküşten sonra ne yapacaklar?  ABD Miami’de her sene düzenlenen bir kripto sanat etkinliği olan BitBasel’in organizatörlerinden Scott Speigel, “hodl and buidl” (Tut ve İnşa Et/Yap) diyor.

Kripto endüstrisinde sıkça kullanılan bir terim olan hodl, insanları çöküş sırasında “hayat için tutunmaya” teşvik ediyor ve topluluk, buna uygun olarak “buidl (inşa)” kelimesini yeniden işlemeye başladı.

Kripto fiyatlarındaki süreklilik kazanan düşüş dönemleri için yaygın olarak kullanılan bir terim olan “kripto kışı” ise uzunca bir süredir devam ediyor.

Şimdi en değerli ikinci blok zinciri durumuna gelen Ethereum, 2014’teki ilk “kripto kışı” sırasında piyasaya sürülmüştü. Bir sonraki kışın yaşandığı, 2017’de ise birçok merkezsiz finans uygulaması icad edilmişti.

Endüstri, Bir Düzenleme Saldırısına Hazırlanıyor

Bir şey olacaksa, kripto en son soğuktan kurtulmak için eskisinden daha iyi hazırlanmış durumda.

Bugüne kadar milyarlarca dolar değerinde kripto girişim sermayesi parası toplandı ve birçok kripto girişimcisine düşük varlık fiyatlarıyla güvenebilecekleri bir nakit sağlandı. Toplam kripto para piyasa değeri hala 2020’nin sonunda olduğundan daha yüksek.

Bilançosunda 8 milyar dolarlık bir açık keşfedilmesinden sonra FTX’in Kasım ayındaki çöküşü ise kriptoya çok büyük bir darbe oldu. Bununla birlikte Binance ve Coinbase gibi diğer borsaların hayatta kalması muhtemel görünüyor.

Hodl ve buidl’a yönelmesinin yanı sıra, endüstri bir düzenleme saldırısına karşı hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir:  Binance Labs potansiyel gördüğü projeleri açıkladı

ABD’de üç büyük tasarı masada. Bunlardan ikisi genel ve bir tanesi ise stablecoin’lere odaklanıyor. SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) gibi ABD’li düzenleyicileri, menkul kıymet olduğunu düşündükleri tokenlerde faaliyeti kolaylaştıran borsaları sıkıştırıyorlar.

Bunların Kripto Para Fiyatlarına Etkisi Ne Olacak?

Enflasyon’un düşmesi ve FED’in faiz oranlarını gevşetmesi muhtemelen kripto fiyatlarının artışına yardımcı olacaktır. Ancak kripto fiyatları ne kadar büyürse, kripto fiyatlarında dolandırıcılık üzerine kurulu yeni bir patlama olması o kadar zor olacaktır.

Miami’li bir geliştirici, herkesin bir kullanım örneği sunmaya odaklanmış olduğunu söylüyor. Bu dönemde buidl faaliyeti, spekülasyon ve dolandırıcılıkların ötesinde kripto için gerçek bir kullanım sağlayamazsa, kripto kışı devam edecektir.

Kripto paraların kışı atlatabilmesinde gerçek bir kullanımın bulunması yardımcı olacaktır.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz