Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKripto Paralar 2 Nedene Bağlı Olarak Eylül'de Çökebilir

Kripto Paralar 2 Nedene Bağlı Olarak Eylül’de Çökebilir

Kripto Paralar 2 Nedene Bağlı Olarak Eylül'de Çökebilir

Kripto para piyasası bu sene oldukça kötü performans gösterdi ve çoğu tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 90 düştü. Düşüşün ana nedeninin dünya çapında daha geniş sorunlar ve daha sıkı ekonomik politikalar olduğu düşünülüyor.

Bunlardan farklı olarak LUNA’nın ve bazı kredi platformlarının yüksek getiriler ödemek için yatırımcı parasıyla büyük riskler aldığı ortaya çıktı. Ne yazık ki, bu sadece iyi zamanlarda sürdürülebilirdi.

Kripto Düzenleyicileri Çabalıyor

Düzenleme tehdidi o kadar sık ​​konuşuluyor ki, kurgusal bir kötü durum senaryosu gibi hissettirmeye başladı.

Sosyal medyadaki şakalar bir kenara bırakıldığında, düzenlemelerin kademe kademe geldiğini görüyoruz ve bu, hem uzun hem de kısa vadede fiyatlar üzerinde büyük bir etki yaratacak.

Eylül, Başkan Biden’ın sektör ile ilgili Yürütme Emri’ne yanıt verilmesi gerektiği için bu açıdan önemli bir aydır.

Tether Tarafında Söylentiler Var

Tether (USDT), sektördeki en büyük stabilcoin’dir ve piyasa değerine göre üçüncü en büyük kriptodur. Bu varlıklar piyasada önemli bir rol oynar ve diğer stabilcoin’ler bir miktar pazar payı almış olsa da, büyük kripto ticareti alanlarının temelini oluşturur.

Stabilcoin’ler, değerlerini ABD doları gibi başka bir emtiaya bağlayan bir tür kripto para birimidir. Tether’in çıkardığı her USDT için 1 dolar rezervine sahip olması gerekiyor. Ancak dolarları nasıl elinde tuttuğu konusunda çok şeffaf değil.

Çeşitli araştırmacı gazeteciler, fonlarını nerede tuttuğuna dair daha fazla ayrıntı bulmaya çalıştı. Son zamanlarda WSJ, “varlıklardaki yüzde 0,3’lük bir düşüşün Tether’i teknik olarak iflas ettirebileceğini” söyledi. Tether, makaleyi “doğrulanmamış sonuçlar dizisi” olarak nitelendirdi.

Riskler Mevcut

Kripto düzenlemesi çok yavaş çalışabilir ve belki Tether dayanabilir. Ama ikisi de sektörün korktuğu bir senaryo. Bitcoin (BTC) 20.000 dolar civarında geziniyor ve şimdiden 2021’in tüm kazançlarını sildi. Fiyatlar daha da düşebilir ve yatırımcıların buna hazır olması gerekiyor.

(Visited 98 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz