Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriKripto para sahiplerinin yarısı bu faktöre göre altcoin alıyor...

Kripto para sahiplerinin yarısı bu faktöre göre altcoin alıyor…

altcoin, kim kardashian coin, kripto para

Kripto para sahiplerinin yaklaşık yarısının, bir anahtar gelişmeye dayalı olarak bir altcoin almak için mücadele ettikleri öne sürüldü.

Veri Araştırma Şirketi Morning Consult tarafından yapılan bir anket, ünlülerin kripto yatırımcılarının altcoin alma kararları üzerindeki etkisini incelemek için bu ayın başlarında 2.200 ABD’li yetişkinle bir anket yaptı.

Ankete katılan kripto para sahiplerinin %45’i bir ünlünün veya nüfuz sahibi kişinin altcoin tavsiyesine uyacaklarını söylüyor, %81’i ise hala finansal danışmanlarından yatırım ipuçları almayı tercih ediyor.

Çalışmanın sonucu, etkileyici Kim Kardashian’ın Instagram hesabında kriptopara EthereumMax’i (EMAX) tanıtmasından sonra geldi.

Kripto para sahiplerinin %76’sı, bir aile veya arkadaş tarafından onaylanırsa dijital bir varlığa yatırım yapacaklarını ve %53’ü bir işletme yayınının muhabirinden tavsiye alacaklarını söylüyor.

Ankete katılanların %20’si Kardashian’ın kripto paylaşımından haberdar olduklarını söylüyor ancak kripto sahipleri arasındaki oran %31 ile daha yüksek.

Kardashian’ın Instagram gönderisini görenlerin %19’u EthereumMax’e yaptı, ancak Morning Consult finansal hizmetler analisti Charlotte Principato, bunun kripto alanında etkili olan ünlü onaylarına dönüşmediğini söylüyor.

Charlotte Principato konu ile ilgili şöyle konuştu:

“Bu, ünlülerin işaret etmelerinin genel olarak kripto paralar için olumlu olduğu anlamına gelmiyor – en azından Kardashian’dan değil. Ankette realite yıldızının Ethereum Max’i desteklediği söylendikten sonra, genel olarak kripto paralara olan güven kabaca beş puan düştü.

Kripto sahiplerinin kripto tavsiyesi için ünlülere başvurma olasılığı tipik bir yatırımcıdan daha yüksek olsa da, kripto sahibi olanlar geleneksel bir finansal danışmanın önereceği şeye daha fazla prim veriyorlar.”

(Visited 285 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakdailyhodl
Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,524.30 0.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,872.47 0.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542714 0.34%
solana
Solana (SOL) $ 41.48 1.81%
xrp
XRP (XRP) $ 0.378633 0.86%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.54 0.56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081428 2.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.14%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.19 1.99%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.21 1.20%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.15 0.38%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.42 0.23%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347788 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.904915 1.22%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.15 0.46%