Pazar, Kasım 27, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriFED kripto paraları kullanarak ABD dolarını güçlendirmeyi mi planlıyor?

FED kripto paraları kullanarak ABD dolarını güçlendirmeyi mi planlıyor?

FED, kripto paraları kullanarak ABD dolarını güçlendirmeyi mi planlıyor?

Salı günü FED’in düzenlediği bir panelde, kripto para birimlerini ABD dolarına bağlayarak, ABD ekonomisini güçlendirebileceği konuşuldu.

Gerçekleşen panelde konuşmacılar, ABD ekonomisindeki kripto varlıklarla dolar durumunun daha da güç kazanabileceğini belirtti. Bunun aynı zamanda dijital para birimi endüstrisine destek vereceğini de ekledi.

 

Dolar, kripto paralarla birlikte daha da güçlenebilir

Kripto piyasalarındaki mevcut durum, kripto trader’larının zihninde huzursuzluk yaratmaya devam ediyor. Bu sebeple birçok yatırımcı piyasanın er ya da geç yükselişe geçeceğinden şüphe duymaya başladı.

Düşüşü göz önünde bulunduran paneldeki konuşmacılar, kriptoları ABD dolarına dahil etmenin akıllıca olacağını düşündüler. Kripto trader’larının özellikle CBDC’leri kullanmaya devam etmesinin, yükselişin mümkün kılacağı da yine konuşulanlar arasında yer aldı.

FED Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada altcoin ve stabilcoin’lerin fiyatlarında artış eğilimi olduğunu düşünüyordu. Powell’in bu açıklaması ise kripto para birimlerinin ABD dolarına bağlama hareketinin pek de uzakta olmadığını gösteriyor.

Dijital varlıkların hızla büyümesi nedeniyle FED, şimdi CBDC’lerin kullanımını değerlendiriyor. Değerlendirmenin arkasındaki sebep ise CBDC’nin verimlilik ve güvenlik testlerine dayanıp dayanamayacağını bilmekti.

Ek olarak diğer sebep ise CBDC’nin, ABD dolarının uluslararası statüsünün korunmasına olumlu katkıda bulunabileceği oldu.

ABD, CBDC’leri incelemeye devam ediyor

Panel konuşmacıları arasındaki tartışmalar daha da ileri giderek, belirli soruları ele aldı. Bunlardan biri, doların kripto teknolojisinden olumlu etkilenip etkilenmeyeceğiydi.

Ancak dijital varlıkların teknolojik yönünün, küresel olarak tanınan doların ekosistemini iyileştiremeyeceği sonucuna vardılar.

Bu yanıtın nedeni ise; kripto para birimlerinin yalnızca perakende yatırımcıların etrafında dönmesi oldu.

Sonuç olarak ABD, CBDC’lerle perakende sektöre odaklanacak. Bu da doların uluslararası statüsünü korurken, varlığa yönelik herhangi bir tehdidi önleyecek.

(Visited 132 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel