Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriNew York Meclisi o tasarıyı onayladı! Kripto madenciliği katlanarak büyümüştü

New York Meclisi o tasarıyı onayladı! Kripto madenciliği katlanarak büyümüştü

Kripto madenciliği katlanarak büyümüştü

New York Eyalet Meclisi, kapsamlı bir etki çalışması yapılana kadar mevcut kripto madenciliği karbon emisyon seviyelerini donduracak bir yasa tasarısını oyladı. Tasarı, 95’e karşı 52 oyla kabul edildi. Henüz yasalaşmamış olan tasarı, şu anda New York Eyalet Senatosu’nda komisyonda bulunuyor.

Kripto para madenciliği yasaklanmıyor ama…

Yasa tasarısının senatodan geçmesi halinde iş kanıtına dayalı, karbon bazlı yakıt kullanan kripto para madenciliği operasyonlarına iki yıl boyunca yeni çalışma izni verilmeyecek.

Bunun yanısıra, enerji tüketimini artırmayı planlayan mevcut siteler izin yenilemesi alamayacak.

İki yıllık bir moratoryumla, özellikle sayaç arkası enerji kullanan karbon yakıtlı iş kanıtı madenciliği operasyonlarına yeni izinlerin verilmesinin önlemesi amaçlanıyor.

Tasarının sponsoru Meclis üyesi Anna Kelles, amacının New York’un 2019’da kabul ettiği İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası’nın (CLCPA) getirdiği önlemleri karşılamasını sağlamak olduğunu öne sürüyor.

Tasarı bunun yanısıra Çevre Koruma Departmanı’na (DEC) eyaletteki kripto madenciliği operasyonları hakkında bir Genel Çevresel Etki Beyanı yürütme vazifesi de veriyor.

zilliqa madencilik

Kripto madenciliği büyümesi üzerindeki baskı

Meclis üyeleri, kapsamlı bir çalışma yapılmadan önce eyaletteki kripto madenciliğinin büyümesini geçici olarak durdurmak amacıyla birkaç aydır baskı yapıyorlardı.

Meclis üyelerinden Robert Smullen, mevzuatın eyaletteki finansal hizmetler endüstrisine yanlış sinyal göndereceğini ve madencilerin başka eyaletlere taşınmasına yol açabileceğini iddia etti.

Kelles ise, dijital varlıkların ticareti gibi endüstrinin diğer yönleri söz konusu olduğunda, tasarının eyaletin kriptoda lider olma kabiliyetine ket vurmayacağını savundu.

Çin’in geçen sene kripto madenciliği yasağını müteakiben, ABD, bazı madencilerin, devre dışı bırakılmış elektrik santrallerini yeniden kullanmasıyla, hash gücünde büyük bir büyümeye sahne olmuştu.

(Visited 206 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,222.16 0.85%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,047.55 0.29%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.449695 0.10%
solana
Solana (SOL) $ 32.49 0.09%
xrp
XRP (XRP) $ 0.31336 0.15%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 0.39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066605 3.20%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.04%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.20 0.56%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.10 0.07%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.78 1.07%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.11 3.13%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.303821 0.41%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.458276 2.04%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.30 1.39%