Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaGenelKripto likiditesi önde gelen borsalarda artıyor

Kripto likiditesi önde gelen borsalarda artıyor

Kripto likiditesi önde gelen borsalarda artıyor

Yeni verilere göre, dünya genelindeki kripto borsaları, sektörün işlem hacminin giderek büyüyen bir bölümünü elinde bulunduruyor.

Kripto analiz firması Kaiko’nun son raporuna göre, dünyanın en büyük sekiz kripto borsası, toplam piyasa derinliğinin %91’in üzerini ve tüm işlem hacminin %89’unu temsil ediyor.

Binance, birkaç yıldır olduğu gibi liderliğini sürdürmeye devam etti.

Kaiko tarafından yapılan açıklamada, “Likidite zaman içinde yoğunlaşarak arttı. 2023 yılında, dünya genelinde en büyük kripto borsası olan Binance, küresel piyasa derinliğinin %30,7’sini ve küresel ticaret hacminin %64,3’ünü oluşturdu. En büyük 8 platform ise toplam derinliğin %91,7’sini ve ticaret hacminin %89,5’ini temsil ediyor.

2021’den bu yana, Binance’in spot hacimdeki pazar payı %38,3’ten %64,3’e yükseldi. Artışın büyük bir kısmının, Binance’in sıfır ücretli alım satım promosyonuyla ilişkilendirildiği unutulmamalıdır.”

Kripto likiditesi önde gelen borsalarda artıyor
Kaynak: Kaiko

Kaiko, likiditenin yalnızca bir avuç borsada yoğunlaştığını ve yüzlerce alım satım platformunun olmasına rağmen, bunların çoğunun piyasa faaliyetlerinin sadece belirli bir niş bölümüne hitap ettiğini belirtti.

“Piyasa açısından likiditenin sadece birkaç borsada yoğunlaşması ideal olabilir, ancak kripto para sektörü genel olarak merkezi olmayan yapılara büyük önem veriyor.

Kaiko, ABD’deki kripto düzenlemelerinin artması nedeniyle altcoin likiditesinin zarar gördüğünü ve üç büyük borsada yoğunlaştığını belirtti: Coinbase, Kraken ve Bitstamp.

Kaiko, Kraken’in özellikle altcoin likiditesinin iyi bir performans sergileyerek Coinbase ile güçlü bir rekabetçi haline geldiğini ifade etti. Ağustos 2022’den bu yana Kraken, en iyi 30 altcoin için piyasa derinliğinde herhangi bir düşüş yaşamazken, Coinbase likiditede yaklaşık 5 milyon dolar kaybetti.

Kripto likiditesi önde gelen borsalarda artıyor
Kaynak: Kaiko
(Visited 35 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz