Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto karşıtı ABD’li Senatör Elizabeth Warren, kripto şirketleri için yaptırımlara uyum yasa...

Kripto karşıtı ABD’li Senatör Elizabeth Warren, kripto şirketleri için yaptırımlara uyum yasa teklifi hazırladı!

Kripto karşıtı Senatör Elizabeth Warren, kripto şirketleri için yaptırımlara uyum yasa teklifi hazırladı!

ABD’de kripto karşıtı eylemleriyle bilinen Senatör Elizabeth Warren, kripto şirketleri için yaptırımlara uyum yasa teklifi hazırladı. Teklif ABD dışındaki kripto şirketlerini hedef alıyor.

ABD’li Demokrat Senatörlerinden Elizabeth Warren (D-Mass.), Perşembe günü kripto para şirketlerinin yaptırım uygulanan şirketlerle iş yapmasını engelleyen yeni bir yasa teklifini duyurdu.

Senatörler Jack Reed (D.I.), Mark Warner (D-Va.) ve Jon Tester (D-Mont.) ve diğerleri ile birlikte tanıtılan “Dijital Varlık Yaptırımlarına Uyum İyileştirme Yasası”, ABD başkanının, Amerika dışındaki kripto şirketleri, yaptırımlardan kaçınmayı destekliyorlarsa yaptırım listesine dahil etmesine izin verecek.

Bu, ABD Başkanı’na, yaptırım uygulanan Rus kuruluşlarıyla iş yapan yabancı kripto para şirketlerine yaptırım uygulama ve Hazine’ye harekete geçme yetkisi verecek bir yasa teklifidir.

Teklifin bir metni henüz mevcut değilse de The Blockcrypto metnin bir örneğine eriştiğini belirtiyor.

Elizabeth Warren, Senato Bankacılık Komitesi tarafından düzenlenen ‘yasadışı finansman için kriptonun nasıl kullanılabileceğine’ ilişkin bir oturum sırasında söz konusu tasarıyı duyurdu.

Yasa teklifi, Beyaz Saray’ın Rusya ile bağlantısı olan tüm kripto servis sağlayıcıları hakkında bir rapor hazırlamasını gerektiriyor. Ayrıca, kripto hizmet sağlayıcılarının Rusya ile ilişkili herhangi bir adresle işlem yapmasını engellemek için ABD Hazinesi’ne kapsamlı bir yetki veriyor.

Teklif, özellikle “dijital varlık işlem kolaylaştırıcıları” için oldukça geniş bir tanım oluşturuyor ki, kripto endüstrisinin tepkisine yol açması muhtemel gözüküyor.

Teklifi yapılan yasadaki bu tür kuruluşların tanımında; herhangi bir iletişim protokolü, merkezsiz finans teknolojisi, akıllı sözleşme veya açık kaynaklı bilgisayar kodu dahil diğer yazılımlar da dahil edilmesini gerektirecek ibareler içeriyor.

(Visited 37 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  SEC'in Binance'e açtığı dava sonrasında kripto volatilitesi düşük kalmaya devam ediyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz