Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKripto kahinine göre BTC değerinin çok altında!

Kripto kahinine göre BTC değerinin çok altında!

Kripto kahinine göre BTC değerinin çok altında!
Yakın tarihli bir tweet’te , BTC arz şoku göstergesini analiz eden Willy Woo, “Bitcoin’in değerinin altında göründüğünü” belirtti.

Aslında, Willy Woo grafiğindeki yorumu biraz ironik bir şekilde yazdı, çünkü tartıştığı göstergeye göre aşırı derecede satış gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Analist, BTC fiyatını geçmişiyle karşılaştırdı. Grafik ise şu anda tüm zamanların en düşük seviyesini (ATL) gösteriyor.

kripto kahinine gore btc degerinin cok altinda
Kaynak: Twitter

Grafikle ilgili olarak ise Willy Woo şöyle söylüyor:

Yatırımcıların ortalama fiyata dönüşü beklemesi için hiç de kötü bir zaman değil.

Willy Woo’nun paylaştığı grafik, yukarı doğru bir sıçramayı işaret ediyor. Bu da yüksek likidite arzında bir artışa yol açacaktır. Peki bu sürecin BTC’nin fiyat tarihi ile ilişkisi nedir?

BTC fiyatına kıyasla likidite arzı düşük

Yüksek likidite arz şoku osilatörünün aşırı satış seviyelerine ulaştığı dönemlere bakıldığında aşağıdaki grafik, göstergedeki düşüşleri BTC fiyatıyla yan yana getiriyor.

kripto kahinine gore btc degerinin cok altinda 1
Kaynak: Twitter

Osilatör dipten sıçradı ve Bitcoin fiyatı daha sonra asla bu kadar düşük seviyelere geri dönmedi.

Bununla birlikte, osilatörün düşük seviyesi BTC fiyatının mutlak dibini göstermedi. Göstergenin düşük seviyesi Bitcoin fiyatı için yerel bir dibe işaret etti, ancak fiyat sonra daha da düştü (turuncu çizgiler). İlginç bir şekilde, sonraki diplere daha yüksek osilatör değerlerinde ulaşıldı.

Trend korelasyonu yükseliş gösteriyor

Varsayımsal olarak, eğer osilatörün dip seviyesi Bitcoin fiyatının dip seviyesine denk gelirse, her iki grafikte de bir yükseliş trendinin başlaması beklenebilir.

Gerçekten de, tarihsel analiz, böyle bir pozitif korelasyonun birçok örneğini sunuyor. 2012-2013 boğa piyasasında iki, 2016-2017’de iki ve 2020-2021’de (yeşil alanlar) iki trend meydana geldi.

kripto kahinine gore btc degerinin cok altinda 2
Kaynak: Twitter

Ancak bazen, osilatördeki artış, Bitcoin fiyatında artışa yol açmadı. Bu tür üç örnek gördük. İkisi 2014-2015 ayı piyasası sırasında ve biri 2018 ayı piyasası sırasındaydı. O zaman, Bitcoin fiyatı ya düşüyordu ya da yatay bir trenddeydi. Bu, uzun vadeli bir ayı piyasasının teyidiydi.

kripto kahinine gore btc degerinin cok altinda 3
Kaynak: Twitter

Bugün, Willy Woo tarafından sunulan arz şoku göstergesi ise ATL’de. Bu, Bitcoin fiyatları için potansiyel olarak bir yükseliş sinyalidir. Bununla birlikte, yükselişin onaylanması için, göstergenin her şeyden önce ortalama fiyatı geri dönmesi gerekiyor.

Ek olarak, Bitcoin yükseliş trendine devam etmelidir. Bu olmazsa, osilatörünün yükselişi, BTC fiyatının düşüşüne veya daha fazla yan hareket yol açabilir.

(Visited 181 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,346.00 2.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,162.37 2.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.475585 1.83%
solana
Solana (SOL) $ 36.14 5.83%
xrp
XRP (XRP) $ 0.341576 3.31%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.49 3.34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067963 5.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 6.31%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.82 3.34%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.44 1.74%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.08 4.74%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.51 4.03%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.316293 3.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.513543 3.03%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.50 5.62%