Pazar, Mart 26, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriKripto Fiyatları, İşlem Hacimleriyle Hafifçe Düşüyor

Kripto Fiyatları, İşlem Hacimleriyle Hafifçe Düşüyor

Bitcoin ve Ether volatiliteleri düşerken, vadeli işlem tahmini kaldıraç oranı yükseliyor

Kripto Fiyatları İşlem Hacimleriyle Birlikte Hafifçe Düşüyor

Bitcoin ve Ethereum, kripto piyasalarında hacim ve oynaklık düşmeye devam ettikçe, dünkü kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Bitcoin fiyatı yüzde 0,99 düştü. Alım satım faaliyeti tekrar düşüşe geçerek, hacim BTC’nin 20 günlük hareketli ortalamasını takip etti. Düşüş, son 10 günde, ortalamadan düşük hacmin olduğu dokuzuncu gün oldu. İstisna, 13 Ekim’de, ABD enflasyon verisiyle işlemlerin arttığı sırada meydana gelmişti.

Ethereum fiyatı da yüzde 1,17 düştü. İşlem hacmi yine ortalamanın altında kalarak, son 10 günün sekizinde, 20 günlük ortalamanın altına düştü.

ETH, bu öğleden sonra ABD borsalarının açılmasıyla keskin bir şekilde satışa maruz kaldı ve psikolojik olarak kritik 1.300 doların seviyesi yakınına geriledi.

3675A421 6C06 400E 972C 2F9C073FF0FB
QuantifyCrypto

ABD’de Dow Jones, Nasdaq ve S&P 500 bugün sırasıyla yüzde 1,12, 0,90 ve 1,14 yükseldi.

New York Borsası, Nasdaq ve NYSE’deki hisse senetlerinin yüzde 67’si yükseldi.

Brent petrol yüzde 1, altın fiyatı yüzde 0,39 geriledi. Genellikle ekonomik aktivitenin bir göstergesi olarak sayılan bakır vadeli işlemleriyse yüzde 1,5 düştü. Yıl başından bu yana bakır fiyatları yaklaşık yüzde 25 düşmüş durumda.

Tahmini Kaldıraç Artarken Kripto Volatilitesi Düşüyor

Kripto para piyasası, yatay seyirde, düşük hacimle ve azalan volatiliteyle devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum, önemli fiyat anlaşmalarının olduğu bölgelerin yakınında gezinirken, hissi değiştirecek bir katalizörün yokluğunda yatay harekete muhtemelen devam edecektir.

Fiyatlar sabit kalırken, her iki kripto para için de vadeli işlem tahmini kaldıraç oranı (ELR) arttığı için kaldıraçta bir büyüme gerçekleşmedi.

C6B76CF0 D668 4315 B665 7B0E9793F682
Bitcoin Vadeli İşlem Tahmini Kaldıraç Oranı / Kaynak: Glassnode

Önceki ay boyunca, Bitcoin için ELR 0,30’dan 0,38’e yükselirken, Ethereum için 0,21’den 0,24’e yükseldi.

İlginizi çekebilir:  Polkadot, Kusama ve Cardano bu alanda lider oldu!

Kaldıraç oranındaki artışlar, fiyatın yatırımcıların beklediğinin tersi yönde gitmesi durumunda tasfiye riskini artırır.

Duyarlılık, 19.500 ve 19.750 dolar kullanım fiyatlarında Bitcoin alım opsiyonlarındaki artışları gösteren, kullanım fiyatına göre açık pozisyon opsiyonları görüntülenerek toplanabilir.

Son 10 günün sekizinde görülen pozitif BTC fonlama oranları duyarlılığın yükselişte olduğunu gösteriyor.

Yatırımcıların, BTC long için önümüzdeki günlerde dikkatli olmaları gerekiyor; zira yükseliş bahisleri ile birlikte artan kaldıraç, zorunlu tasfiyelere yol açabilir ve fiyatların negatif olması durumunda kademeli düşüşler yaşanabilir.

Bitcoin ve ABD Borsaları Arasındaki Korelasyon Sona mı Erdi?

Bu sene genellikle, BTC, ABD hisse senetleri ile senkronize olarak işlem gördü. Fakat bugün hisse senetleri yükselirken, Bitcoin tersi yönde hareket etti.

ABD hisse senetleri bugün, bilanço açıklamalarının olumlu havasından faydalanırken, Bitcoin yatırımcıları muhtemelen FED’in faiz artırımlarına odağını kaybetmiyor.

Midas Investments yöneticilerinden Levin, “ABD borsaları önümüzdeki günlerde yükselmeye devam ederse, Bitcoin’in rotayı tersine çevirebileceğini” söyledi.

IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro şöyle konuştu:

Yüksek korelasyonun sona erdiğini söylemek için henüz çok erken, ancak yatırımcıların önümüzdeki hafta Microsoft, Google, Apple ve Amazon bilançolarını açıklanmasının ardından bunun için daha iyi bir fikir edinmeleri muhtemel.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel