Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto, FED Toplantısını Bekliyor; Fırtına Öncesi Sessizlik

Kripto, FED Toplantısını Bekliyor; Fırtına Öncesi Sessizlik

Kripto FED Toplantısını Bekliyor Fırtına Öncesi Sessizlik

Bugün ABD’deki FED toplantısında (FOMC), 75 baz puanlık bir artış daha yapılmasının beklendiği yeni Federal Fon Oranı açıklanacak.

FED Toplantısı Sonrasında Powell’ın Konuşması Bekleniyor

Fakat, tüm gözler ve kulaklar toplantıdan sonra FED Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı konuşmada olacak.

Başkan’ın yaptığı bu konuşmalar, geleneksel olarak, FED’in yakın gelecekte duruşunun ne olabileceği konusunda piyasaya bir nebze rehberlik etmeye çalıştığı, basına açık soru/cevap şeklinde toplantılardır.

Daha önceki FED toplantıları sonrasında piyasalar, başkanın şahin veya güvercin duyguları olarak yorumladığı şeylerle ani hareketler yapmıştı. 

Bugünkü FED toplantısı için piyasa, art arda dört 75 baz puanlık artışından sonra, ABD Merkez Bankası’nın önceki artışların piyasada hazmedilebilmesi için daha düşük oranlı artışlara işaret etmesini, hatta sadece bir duraklama yapmak isteyebileceğini dahi bekliyor veya ümit ediyor.

2023 için, FED toplantısı sonrasında, gelecekteki oranların düşürülmesi ve sıkılaştırmaya son verilmesi gündeme gelirse, küresel bazda tüm piyasaların bir miktar kazanım görmesi muhtemel.

Bazı analistlerin BTC ve kripto paraların birçoğunun nihai diplerini bulmaya başladıklarını söylemeleri göz önüne alındığında, bilhassa kripto para piyasası bundan faydalanacaktır.

Fakat FED açısından son zamanlarda en önemli şey, piyasanın yükselmemesi ve daha fazla enflasyonist harcama yapılmamasıydı.

FED Başkanı bu akşam 21:30’da yapacağı konuşmada,  bir taraftan kötüleşen enflasyon korkusu ve diğer yandan piyasayı bir resesyona sürükleme korkusuyla gergin bir ipin üzerinde yürümek zorunda kalacak.

(Visited 91 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mahkeme celbi gelince, SushiSwap (SUSHI) fiyatı düştü

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel