Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaKripto Para Haberleri2 milyar dolarlık fon yöneticisi: Kripto endüstrisi bu olduktan sonra yükselecek

2 milyar dolarlık fon yöneticisi: Kripto endüstrisi bu olduktan sonra yükselecek

Kripto endüstrisi bu olduktan sonra yükselecek

Morgan Creek Digital hedge fonunun yöneticisi, yatırımcıların kripto endüstrisindeki sigortasız varlıklar üzerinde spekülasyon yapmasının mantıklı olmadığını söyledi.

Mark Yusko, Blockworks Macro podcast’indeki yeni bir videoda, kripto endüstrisinin yükselebilmesi için bu varlıkların müşterilere bir değer sunması gerektiğini söyledi.

Değer olması için nakit akışında özkaynak, borç veya alacak hakkı olması gerekir. İnsanların değiş tokuş yapabilmesi için basit bir token, “değer” değildir. Uniswap, tüm bu hacmi sağlıyor, ancak token bana bu desteler tarafından üretilen nakit akışından bir pay vermiyorsa, o zaman gerçekten doğru bir işleve sahip değildir.

Yusko, kripto endüstrisinin, ABD bankalarındaki mevduatları, bu finansal kurumlardaki olası bir başarısızlık durumuna karşı sigortalayan Federal Deposit Insurance Corporation’a (FDIC) benzer bir sigorta havuzuna sahip olması gerektiğini söyledi.

Olması gereken diğer parça, inanıyorum ki, işlem katmanı ücretlerinin bir kısmını almak ve FDIC’nin bankacılık sistemi için yaptığı gibi bir sigorta havuzu oluşturmak. son çare güvenlik, her ne ise, bir borç veren olmalı.

Hedge fonu yöneticisi, dünyadaki her sektörün gelişmek için uygun ve sağlam bir sigorta piyasasına ihtiyacı olduğu ve kripto endüstrisinin de bundan ayrı olmadığı düşüncesinde.

Evinizi sigorta ettirmezseniz asla konut kredisi alamazsınız. Sigortalamazsanız asla araba kullanamazsınız ve yine de bu varlıklar üzerinde sigorta vaadimiz olmadan spekülasyon yapıyoruz. Hiç mantıklı değil.

(Visited 191 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz