Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto dolandırıcılığını bitmek bilmiyor: Devasa kayıp

Kripto dolandırıcılığını bitmek bilmiyor: Devasa kayıp

Dolandırıcılar ve bazı güvenlik açıkları nedeniyle son dönemde kripto pazarı çok zarar gördü.

Kripto dolandırıcılığını durduramıyoruz: Kayıp artıyor

Yeni bir rapora göre, Ağustos ayında hack’ler ve dolandırıcılıklar nedeniyle kaybedilen kripto varlıklarının miktarı önemli ölçüde azaldı.

Immunefi’ye göre, Ağustos ayında yaşanan kripto para kaybı 23.366.220 dolar olarak kaydedildi. Kayıp, Temmuz ayındaki 320.498.660 dolarlık zarara kıyasla keskin bir düşüş yaşadı.

En çok zarar gören ağ: Ethereum

2023 yılının Ocak ile Ağustos ayları arasında meydana gelen hack’ler nedeniyle kaybedilen kripto varlıklar, rug pull’lar da dahil olmak üzere 1.245.000.000 doları aştı.

Rapora göre, hack, dolandırıcılık ve rug pull, kripto kayıplarının önde gelen nedenleri olmaya devam ediyor. Ağustos ayında, 13 olayda 15.812.809 dolar hack nedeniyle kaybedilirken, dolandırıcılar dört olayda 7.553.411 dolarlık zarara yol açtı.

Zararın analizi şu şekildedir:

“2023 yılının Ağustos ayında meydana gelen toplam kayıpların %32,3’ü dolandırıcılıklardan kaynaklanırken, %67,7’si ise hack olaylarıyla bağlantılı gerçekleşti.”

Merkezi olmayan finans (DeFi), Ağustos ayındaki toplam kayıpların %100’ünü oluşturarak kötü niyetli kişilerin ana hedefi olarak kalmaya devam etti. Merkezi finans (CeFi) platformlarında ise bu dönem boyunca büyük bir saldırı yaşanmadı.

Ethereum (ETH), beş farklı saldırıya maruz kalarak en çok hedef alınan ağ oldu. Ağustos başında piyasaya sürülen Coinbase destekli Base protokolü ve BNB Chain de dörder olayla ETH’yi takip ediyor.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz