Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaEditörün SeçimleriKripto Borsası Endişelendirdi! Zincir Üstü Veri Platformu Rahatlattı

Kripto Borsası Endişelendirdi! Zincir Üstü Veri Platformu Rahatlattı

Kripto Borsası Endişelendirdi

FTX’in çöküşüne ilişkin olaylar ortaya çıkar çıkmaz, başka bir büyük kripto borsası, kullanıcılarını endişelendirdi.

 

 

Kucoin Kullanıcıları Endişelenmiş

Lookonchain, KuCoin’de olası bir rezerv sıkıntısı hakkında bir bilgilendirme yaptı.

Anlaşıldığı üzere, kullanıcılardaki endişenin ana nedeni, son yedi günde kripto para borsası tarafından tutulan stabilcoin miktarındaki 240 milyon dolarlık düşüşmüş.

Telegram grubundaki bazı hayranlarımız Kucoin’in kaynak sıkıntısından endişe ediyor.

Borsa tarafından tutulan stabilcoinleri analiz ettik ve son 7 gün içinde çok fazla stabilcoin akışı olmadığını gördük.

Nansen’den gelen veriler, borsanın Ethereum üzerindeki stabilcoin varlıklarının son 7 gün içinde 236,6 milyon dolar azaldığını gösteriyor. Kullanıcıların endişelenmesinin ana nedeni budur.

KuCoin borsası tarafından tutulan toplam stabilcoin bakiyesi 1,1 milyar dolara eşdeğerken, %20’den fazla düşmüş olması bazı kullanıcılarda soru işaretleri oluşturmuştu.

Bununla birlikte, kripto borsası para çekmemiş, sadece ağları değiştirmek için Bitfinex borsası aracılığıyla Ethereum’dan Tron’a 300 milyon USDT transfer yaptı. Sadece ERC ağından TRC ağına taşıma yapıldı.

E2E5628E FEA0 476C 9B97 180B83EE7915
Kaynak: Lookonchain

Bunun yanısıra, son yedi günde, kripto para borsası hiç stabilcoin çıkışı görmemiş ve hatta 63 milyon dolarlık net giriş kaydetmişti.

FTX Kripto Piyasasını Travmatize Etti

Bir borsanın elindeki 240 milyon dolarlık ani azalma gibisinden bir olay, FTX’e olanlardan sonra, kullanıcılara sinir bozucu gelmiş görünüyor.

Zira, en büyük kripto para borsalarından biri ve bağlı yapılarından birinin ( FTX ve Alameda) olası iflasına ilişkin medyada açıklanan gerçeklerin bir sonucu olarak, büyük bir fon çıkışı yaşanmıştı.

İlginizi çekebilir:  Binance davası sonrası borsadan ne kadar çıkış oldu

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a göre, çıkış o kadar devasaydı ki, gün ortasına kadar borsanın açığı kapatmak için yaklaşık 6 milyar dolara ihtiyacı vardı.

Fonları bulamayan FTX, rakiplerinden olan Binance ile satış için bir ön anlaşma yaptığını duyurmuştu. FTX’in çöküşü, kripto piyasasının toplam değerinin bir günde 100 milyar dolar düşmesine neden oldu.

(Visited 118 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz