Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriCCData: Kripto borsalarında hacim azalıyor

CCData: Kripto borsalarında hacim azalıyor

CCData: Kripto borsalarında hacim azalıyor

Blockchain veri firması CCData’ya göre, kripto borsalarındaki spot işlem hacmi, son dönemdeki düşüş eğilimli fiyat hareketlerinden dolayı Ağustos ayında ciddi bir şekilde azaldı.

Firma son aylık raporunda, Ağustos ayında merkezi kripto borsalarındaki spot işlem hacminin üst üste ikinci ay düşerek %7,78’lik bir azalma yaşadığını ve 475 milyar dolara gerilediğini bildirdi.

Öte yandan yaşanan düşüş, sektörün 2019 yılının Mart ayından bu yana en düşük aylık toplamı temsil ediyor.

CCData aynı zamanda merkezi kripto borsalardaki günlük işlem hacminin 26 Ağustos’ta 5,90 milyar dolara gerilediğini ve bu rakamın Şubat 2019’dan bu yana en düşük seviye olduğunu belirtti.

Veri firması, “Ay boyunca yaşanan dalgalanmaların SpaceX’in BTC varlıklarını satmasına ve Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı ve kripto varlıkların spot akümülasyona yansımayan dönüm noktası niteliğindeki zaferine bağlanabileceğini” söyledi.

Kripto borsalarındaki türev işlem hacmi düşüşte

CCData’ya göre, merkezi kripto borsalardaki türev işlem hacmi, geçen ay büyük bir düşüş yaşadı ve %12,3 azalarak 1,62 trilyon dolar seviyesine geriledi. Düşüş, Aralık 2022’den bu yana kaydedilen en düşük seviye ve Aralık 2020’den bu yana tespit edilen en düşük ikinci işlem hacmi olarak öne çıktı.

“Türev piyasası şu anda tüm kripto piyasasının %77,3’ünü temsil ediyor (Temmuz’da %78,2 idi). Geçen ay açık faizde yaşanan büyük bir düşüş, türev pazar payında art arda üçüncü düşüşe yol açtı.”

(Visited 15 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Aptos kurucusu kripto benimsenmesini artırabilecek faktörleri açıkladı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz