Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriKripto Borç Verme Şirketi Para Çekimlerini Durdurdu! FTX Bulaşı Yayılıyor

Kripto Borç Verme Şirketi Para Çekimlerini Durdurdu! FTX Bulaşı Yayılıyor

BlockFi, FTX bulaşının ticari operasyonlarını etkilediği için kullanıcılarından cüzdanlarına daha fazla para yatırmamalarını istedi

Kripto Borç Verme Şirketi Para Çekimlerini Durdurdu FTX Bulaşı Yayılıyor

Bu sabah birkaç saat öncesinde kripto borç verme şirketi BlockFi, müşteri etkinliğini sınırladırarak platformdaki para çekme işlemlerini durdurduklarını açıkladı.

Başlıklar


Kripto Borç Verme Şirketinin Mesajı

Blockfi mesajında şöyle yazıyor:

FTX.com, FTX US ve Alameda Research’ün durumuyla ilgili netlik eksikliği göz önüne alındığında, işleri her zamanki gibi yürütemeyeceğiz.

İşin ilginç yanı, FTX US, Terra çöküşünün ardından sorunlu duruma düşen BlockFi’ye yatırım yapmıştı. 2022 yazında FTX US, 400 milyon dolarlık bir döner kredi tesis ederek BlockFi’ye önemli bir can suyu vermişti.

Kriz, Kripto Piyasasında Yayılıyor

FTX borsası ve kardeş trading şirketi Alameda Research’ün çöküşü, bulaşın diğer kripto şirketlerine yayılabileceği konusunda artan endişelere yol açtı.

BlockFi, açıklamasında, müşterilerinin cüzdanlarına veya diğer müşteri hesaplarına para yatırmamalarını talep etti.

Kripto borç verme şirketi, bu yıl piyasa çöküşünün sarsıntısıyla karşı karşıya kaldı. Mart 2021’de, kripto borç verenin değeri 3 milyar dolardı. Bununla birlikte, bu yıl Haziran ayında şirket, üçte bir değerleme ile 1 milyar dolarlık fon toplamak istiyordu.

Bu sene, Voyager Digital ve Celsius Networks gibi diğer kripto borç verme şirketlerinin çöküşü sırasında, BlockFi de büyük bir para çekme baskısıyla karşı karşıya kalmıştı.

Terra ekosisteminin çöküşünden ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in patlamasından sonra BlockFi, 80 milyon dolarlık zararı kucağında bulmuştu.

Bu arada, FTX’in çöküşü düzenleyicileri harekete geçirdi. FTX.com’un merkezinin bulunduğu Bahamalar’daki yetkililer, yerel şirketinin varlıklarını dondurmak için işlemler başlattı.

Geçtiğimiz gün de Japonya düzenleyici kurumu, FTX’in yerel platformunun faaliyetlerini durdurmuştu.

Son olarak, ABD’de CTFC, FTX hakkında soruşturma başlattı.

(Visited 57 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  EigenLayer airdrop etkinliği ne zaman? EigenLayer nedir, nasıl çalışır?

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz