Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriKremlin: Rus vatandaşları 200 milyar dolar kripto varlığa sahip

Kremlin: Rus vatandaşları 200 milyar dolar kripto varlığa sahip

Regülasyon iddiaları ve denemeleri gelirken Ruslar 5 triyon ruble kripto paraya hükmediyorlar.

 

 

Kremlin: Rus vatandaşları 200 milyar dolar kripto varlığa sahipler
Kremlin: Rus vatandaşları 200 milyar dolar kripto varlığa sahipler

Rusya Federasyonu hükümetinin açıkladığı verilere göre, Rus vatandaşları 16.5 trilyon ruble (yaklaşık 214 milyar dolar) değerinde kripto para varlığına sahipler. Fakat kripto para konusunda ülkenin yasaları net olmadığından dolayı bu tahminler konusunda titiz ve dikkatli olmakta fayda var.

Başlıklar

Rus vatandaşları kripto paranın yüzde 12’sine sahip

Bloomberg’in haberine göre, Rus vatandaşları dünya çapındaki kripto para varlıklarının yüzde 12’sini ellerinde tutuyorlar. Kremlin’e yakın iki kaynağa göre, kripto varlık tahminleri, ülkenin en önde gelen kripto borsası kullanıcılarının bazılarının IP adreslerinin yanı sıra birkaç diğer veri noktası incelenerek oluşturuldu. Rusların milli kripto para varlıklarını analiz etmek kripto para piyasasını daha iyi anlamak ve yeni yasalar oluşturmak açısından önemli görülüyor.

Kripto para varlıklarına dair en güncel tahminler alt meclisin finansal piyasalar komitesi başkanı Anatoly Aksakov’un Aralık ayında açıkladığı istatistiklere dayanıyor. Bu verilere göre Ruslar 5 triyon ruble kripto paraya hükmediyorlar.

BTCUSD 2022 02 01 17 23 20

Medvedev: Kriptoyu yasaklamak doğru olmaz

Bu tahminlerse Rus Hükümeti’nin kripto parayı düzenleme çabaları sırasında geldi. Son birkaç gün içinde, Rusya Federasyonu Merkez Bankası’nın ülkede kripto parayı yasaklama girişimine çeşitli tepkiler geldi. Bunlardan bir tanesi eski cumhurbaşkanı Dmitry Medvedev. Medvedev, “bu yasağın yarardan çok zarara yol açacağını” görüşünü ileri sürdü.

Rusya kripto parayı kısıtlamayı planlıyor

Rusya Merkez Bankası kısa süre önce kripto para birimini yasaklamıştı fakat bu karardan beri değişikler oldu. Rus hükümeti, kripto para birimi sınırlamalarını uygulamak için bir plan oluşturma sürecine başladı.

Merkez Bankası, kripto para birimlerinin bu yol haritasında ana hatlarıyla belirtildiği gibi regüle edilmiş ve kısıtlı bir çerçeve tarafından yönetilmesi gerektiğini düşünüyor. Yaklaşımdaki bu değişiklik, Putin’in konuyla ilgili hükümeti fikir değişikliğine zorlamasından sonra geldi.

Rus vatandaşlarının kripto para avantajı nereden geliyor ?

Putin, Bitcoin’in oynaklığı nedeniyle bir miktar risk içermesine rağmen kripto para madenciliğinin ülkeye önemli bir karşılaştırmalı üstünlük sağladığını kabul etti. Bu avantaj Rusya, ucuz elektrik sağlama kapasitesine dayanıyor. Bu nedenle Rusya üçüncü en büyük kripto madenciliği ülkesi durumunda

(Visited 65 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,485.00 1.93%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,171.03 2.65%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.475812 1.96%
solana
Solana (SOL) $ 36.02 7.42%
xrp
XRP (XRP) $ 0.340535 4.36%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.48 4.56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067576 7.09%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 7.38%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.65 6.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.52 1.50%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.04 7.29%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 53.49 4.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.314816 5.77%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.509633 5.22%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.44 8.30%