Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriKorku ve açgözlülük endeksi zirvede

Korku ve açgözlülük endeksi zirvede

Korku ve açgözlülük endeksi zirvede

Kripto korku ve açgözlülük endeksi, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıktığı Kasım 2021’de görülen seviyelere yükseldi.

Kripto veri kaynağı Alternative.me‘ye göre, korku ve açgözlülük endeksi şu anda 71’de ve bu durum, piyasa katılımcıları arasında açgözlülük hissinin hakim olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar açgözlü

Kripto korku ve açgözlülük endeksi, kripto para piyasasında yatırımcı duyarlılığını ölçen popüler bir araç olarak kabul ediliyor.

Metrik, iki temel varsayımı öne sürüyor: Aşırı korku, yatırımcıların büyük bir endişeye sahip olduğunu gösterir ve bir satın alma fırsatının işareti olabilir; aşırı açgözlülük ise piyasanın yükseldiği ve bir düzeltmenin gerçekleşebileceğini gösterebilir.

Endeks, piyasanın şu anki duyarlılığını değerlendirmek için çeşitli ölçümleri içeriyor; ölçümler arasında oynaklık, piyasa momentumu, sosyal medya, anketler, Bitcoin hakimiyeti ve trendler yer alıyor. Endeks 0’dan 100’e kadar bir ölçekte çalışıyor; 0 aşırı korkuyu, 50 tarafsızlığı ve 100 ise aşırı açgözlülüğü temsil ediyor.

Piyasa yükselirken, insanlar genellikle açgözlü hale gelirler ve kaçırma korkusu (FOMO) etkisiyle kripto varlıklarını dürtüsel olarak alıp satabilirler. Korku ve açgözlülük endeksi’nin şu anda 71’de olması, yatırımcıların kripto para birimlerine, özellikle de BTC‘ye daha fazla güvendiğinin bir işareti olarak yorumlanabilir.

(Visited 40 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz