Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriKısa vadeli Shiba Inu (SHIB) sahipleri hızla satıyor! Neden mi?

Kısa vadeli Shiba Inu (SHIB) sahipleri hızla satıyor! Neden mi?

Kısa vadeli Shiba Inu SHIB sahipleri hızla satıyor Neden mi

Shiba Inu (SHIB), kısa vadeli sahipleri tarafından tutulan token satışlarında büyük bir artış gördü.

Dün satılan tokenlerin yaşı, altı aylık ortalamadan bir aya kadar düştü.

Yatırımcı davranışındaki bu değişim, meme tokenin son birkaç haftadaki fiyat performansına bağlanabilir.

İyileşme belirtileri gösteren genel kripto para piyasasına rağmen, Shiba Inu tokeni hala bir güç gösteremiyor ve daha güçlü fiyat hareketi umut eden yatırımcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Bu cansız performans, kayıplarını azaltmak veya yatırımlarını başka bir yere tahsis etmek isteyen kısa vadeli sahipleri tarafından Shiba Inu’nun hızla satılmasına yol açıyor.

Kısa vadeli sahiplerden gelen satış baskısının, SHIB’in yakın vadedeki fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceği ifade ediliyor. Yatırımcılar pozisyonlarından çıktıkça, Shiba Inu fiyatı aşağı yönlü ek bir baskı yaşayabilir.

Olumlu tarafından bakınca ise, bu satışın uzun vadeli yatırımcılar için daha düşük fiyatlarla token biriktirme fırsatı yaratması ve potansiyel olarak uzun vadede SHIB fiyatına destek sağlaması da mümkün.

XRP sakinleşiyor

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan hukuk savaşında nihai bir karara varılana kadar mevcut yükseliş trendinin sona erdiğinin sinyalini verebilecek uzun süreli bir konsolidasyon kanalına giriyor gibi görünüyor.

B25FE773 1138 45E7 B43A 07DA9CABFCD8
Kaynak: TradingView

Davanın muhtemelen 2023’te sonuçlanacağı tahmin edilirken, belirsizlik, XRP için durgun bir döneme yol açabilir.

Davada SEC, Ripple ve yöneticilerinin XRP satışlarında kayıt dışı menkul kıymet arzı gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Aralık 2020’den beri devam eden davanın tokenin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi oldu ve XRP sürekli bir belirsizlik durumunda kaldı.

21 Mart’ta başlayan fiyat rallisinden sonra bir konsolidasyon aşamasına geçen XRP’nin fiyatı, mevcut kanalından çıkmak için gereken ivmeden yoksun gözüküyor.

İlginizi çekebilir:  Bu yeni hamle LUNC fiyatını 1 dolara çıkarabilir

Cardano yatırımcısı olumlu sinyaller alıyor

Cardano (ADA), dün tersine dönmesine rağmen çok önemli olan 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) üzerinde toparlandı. Bu gelişme, yatırımcılar arasında tokene olan güveni artırıyor.

Fiyat yükseldikçe izlenecek bir sonraki hedefler, önceki tersine dönüş seviyeleri 0,41 ve 0,43 dolarda bulunuyor. Bu direnç seviyelerinin aşılması, trendin hızlanmasına ve rallinin potansiyel olarak devam etmesine yol açabilir. Bu olumlu ivme, tokenin yakın gelecekte büyümesini daha da hızlandırabilir.

200 günlük üstel hareketli ortalamanın üzerindeki pozisyonun sürdürülmesi, daha uzun vadeli bir yükseliş trendi açısından bir boğa sinyali işlevi görebilir.

(Visited 199 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel