Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriKartla Ethereum işlem ücretlerini ödeme konusunda Visa adımlar atıyor

Kartla Ethereum işlem ücretlerini ödeme konusunda Visa adımlar atıyor

Ödeme devi Visa, kripto para işlemlerinde kullanılan gas ücretlerini ödemenin alternatif yollarını araştırıyor.

Kartla Ethereum işlem ücretlerini ödeme konusunda Visa adımlar atıyor

Visa, kullanıcıların önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) üzerindeki işlem ücretlerini kendi kartlarını kullanarak ödeyebilmelerini araştırıyor.

Ödeme devi, yeni bir blog yazısında, Ethereum üzerinden yapılan işlemlerdeki gas ücretlerinin kart kullanarak ödenmesinin, işlem sürecini daha basit hale getirebileceğini belirtti.

Visa’ya göre, şu an kullanıcılar ETH ve Ethereum’un gas ücretlerini ödemek için yalnızca ETH kullanmaktadır, bu da karmaşık işlemlere yol açabilir. Ancak Visa, Ethereum’un gas ücretlerini ödemek için bir kart kullanmanın işlemleri tamamlamak için gereken adımları azaltacağını belirtti.

Visa: Gas ücretlerini daha kolay ödenebilir hale getirmeye çalışıyoruz

“Kripto dünyasında karşılaşılan en büyük zorluklardan biri, blok zincirlerindeki işlemler veya operasyonlar için ödeme yapmanın karmaşık bir süreç olmasıdır. Basit bir token transferi ya da daha karmaşık bir akıllı sözleşme ile yapılan etkileşim fark etmeksizin, her işlem ‘gas’ ücreti adı verilen bir maliyeti beraberinde getirir.

Bu maliyet, işlemi gerçekleştirmek için yapılan hesaplamaların bir yansımasıdır. Ethereum söz konusu olduğunda, bu gas ücreti blok zincirinin yerel tokenı ETH ile ödenmelidir.

USDC gibi stabilcoin’lerle işlem yapma olanağına rağmen, kullanıcılar hala Ethereum’daki gas ücretlerini karşılamak için ayrı bir ETH bakiyesi bulundurmak zorundadır. Bu durum, kullanıcıların karmaşık ve bazen maliyetli yöntemlere başvurmasına neden olur.

Bazı kullanıcılar, ETH gibi yerel tokenları fiat para birimine dönüştürmek için merkeziyetsiz borsaları tercih ederken, diğerleri merkezi bir kripto borsasından ETH satın alıp ardından cüzdanlarına aktarırlar.

Ancak her iki yöntem de ek adımlar gerektirir ve kullanıcıların geleneksel finansal işlemlerde alışık olduğu basitlik ve anlık işlem yapma özelliğini sunmaz. Ayrıca, bu yöntemler ödeme işlemi için farklı bir kripto para birimi veya stabilcoin kullanıldığında bile sürekli ETH satın almalarını gerektiğinden,  kripto kurlarının dalgalanmasına neden olur.”

Visa’ya göre, üç departman bir araya gelerek, kullanıcıların Ethereum’un gas ücretlerini fiat para birimi yüklü bir kart kullanarak ödeyebilecekleri bir çözüm üzerinde çalışıyor.

İlginizi çekebilir:  Yıllar sonra ortaya çıkan Satoshi Nakamoto gerçeği

“Bu iş birliği çabasının sonucu, kullanıcıların blok zinciri üzerindeki gas ücretlerini bir Visa kartı aracılığıyla fiat para birimi olarak ödeyebilmelerini sağlayan önerilen bir çözüm akışıdır. Önerilen bu çözüm, Ethereum’un ERC-4337 standardını ve bir ödeme sözleşmesini kullanarak Visa kart sahiplerinin gas ücretlerini direkt olarak ödeyebilmelerine imkan tanımaktadır.

Bu yenilikçi ve adapte edilebilir yaklaşımın, yeni kripto kullanıcılarının katılımını kolaylaştırabileceğine ve mevcut kullanıcıların deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz.”

Kartla Ethereum işlem ücretlerini ödeme konusunda Visa adımlar atıyor
Kaynak: Visa
(Visited 15 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz