Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriJPMorgan uzmanı açıkladı: Kurumsal yatırımcı kriptoya nasıl bakıyor

JPMorgan uzmanı açıkladı: Kurumsal yatırımcı kriptoya nasıl bakıyor

JPMorgan uzmanı, kurumsal yatırımcıların kriptodan uzak durdukları için rahatlamış hissettiklerini söyledi

JPMorgan uzmanı açıkladı Kurumsal yatırımcı kriptoya nasıl bakıyor

JPMorgan’ın kıdemli bir yatırım stratejistinin yakın zaman öncesinde bildirdiğine göre, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarına olan ilgisi fiilen mevcut değil.

2020 ve 2021’deki devasa boğa piyasasına rağmen, kurumlar kriptodan uzak kaldılar ve bu konuda şimdi rahatlar.

Kripto para piyasasındaki en önemli boğa piyasası 2020’nin sonunda başlamış ve fiyatları yeni zirvelere çıkararak yaklaşık bir yıl sürmüştü.

Bitcoin (BTC) fiyatı bu dönemde, 10 bin doların altından 69 bin dolar seviyesine çıkarak, trilyon dolarlık bir varlık haline gelmişti.

Bu döngü esnasında, MassMutual, One River dahil olmak üzere bir çok büyük bireysel yatırımcının ve kurumsal şirketlerin, piyasaya girdiklerine dair çok sayıda haberler yapılmıştı.

JPMorgan’a göre kriptolara ilgi bulunmuyor

Fakat, JPMorgan’ın kıdemli yatırım analisti Jared Gross, bu ilginin ortadan kaybolduğunu ya da zaten hiç olmadığını söylüyor.

Analist bu konuda artan volatiliteyi suçluyor ve çoğu kurumun 2022’de olan büyük fiyat düşüşleri nedeniyle, geçen seneki ralliyi kaçırdıkları için rahat hissettiklerini değerlendiriyor.

Bloomberg’deki bir podcastinde Jared Gross şöyle söyledi:

Bir varlık sınıfı olarak kripto, çoğu büyük kurumsal şirket için fiilen mevcut değil. Volatilite çok yüksek ve gösterebileceğimiz içsel bir geri dönüşün olmaması onu çok zorlaştırıyor. Kurumsal şirketlerin çoğu muhtemelen bu piyasaya girmedikleri ve yakın zamanda da girmeyecekleri için rahat bir nefes aldılar.

Aslında JPMorgan’ın kripto sektörü ile her zaman gelgitli bir yaklaşımı olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin, MassMutual’ın satın alımından sonra olduğu gibi, piyasayı pumplamak için boğa piyasalarını ve daha da kasvetli gelişmeleri tahmin etmek için de ayı piyasalarını kullanıyor gibi görünüyor.

(Visited 50 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Binance Avustralya kullanıcıları 9.000 AUD indirimle Bitcoin satıyor! İşte nedeni…

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel