Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriJPMorgan: SEC Spot Bitcoin ETF'ini onaylanacak

JPMorgan: SEC Spot Bitcoin ETF’ini onaylanacak

JPMorgan analistlerine göre, spot Bitcoin ETF'i onaylanacak.

JPMorgan: SEC Spot Bitcoin ETF'sini onaylanacak

JPMorgan analistlerine göre, Grayscale’in davayı kazanmasının ardından, SEC bazı spot Bitcoin ETF başvurularını onaylamak zorunda kalacak.

JPMorgan analistleri, yayınladıkları bir raporda, SEC’in, Grayscale’in başvurusunu reddetmesi önceden verdiği vadeli işlem Bitcoin ETF onayını geri alması gerektiği anlamına geldiğinin altını çizdiler.

Analistler, ancak böyle bir adımın SEC için çok zararlı ve utanç verici olacağını ve muhtemelen gerçekleşmeyeceğini ifade ettiler. Bu nedenle analistlere göre, SEC’in, Grayscale dahil birkaç varlık yöneticisinin bekleyen spot Bitcoin ETF başvurularını onaylama olasılığı daha yüksek görünüyor.

Geçtiğimiz haftanın başlarında federal mahkeme, SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ını (GBTC) bir ETF’ye dönüştürme girişimini yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar verdi.

Mahkeme, SEC’in Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri onaylayıp spot Bitcoin ETF’lerini reddetmek için yeterli bir neden olmadığına hükmetti. Çünkü spot Bitcoin piyasasındaki dolandırıcılık ve manipülasyon riskinin, vadeli işlemler ve spot ürünler için benzer bir risk oluşturduğuna ve spot Bitcoin piyasası ile CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının çok yakından ilişkili olduğuna karar verdi.

Mahkeme, bu nedenle SEC’in Grayscale’in başvurusunu reddetmesini keyfi ve tutarsız olarak değerlendirdi, çünkü SEC benzer ürünlere farklı muamelede bulunmasını açıklayamadığı sonucuna vardı.

JPMorgan: Spot Bitcoin ETF’i beklenen ilgiyi görmeyebilir

JPMorgan analistleri, cuma günü yayınladıkları raporda, Grayscale’in zaferinin spot Bitcoin ETF’lerinin nihai onayını yaklaştırabileceğini, ancak böyle bir onayın kripto piyasası için büyük bir etki yaratma olasılığının düşük olduğunu yineledi.
Temmuz ayında analistler, spot Bitcoin ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da bir süredir mevcut olduğunu, ancak önemli bir yatırımcı ilgisini çekemediğini belirtmişlerdi. Ayrıca, geçen yıl altın ETF’lerinden çıkışların, vadeli Bitcoin ETF’leri de dahil olmak üzere genel olarak Bitcoin fonlarına pek katkıda bulunmadığını vurguladılar.
(Visited 29 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin 4. çeyrekte güzel günler görebilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz