Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriJPMorgan: Perakende Yatırımcılar Kurumlardan Daha Fazla Bitcoin Satın Alıyor

JPMorgan: Perakende Yatırımcılar Kurumlardan Daha Fazla Bitcoin Satın Alıyor

JPMorgan: Perakende Yatırımcılar Kurumlardan Daha Fazla Bitcoin Satın Alıyor

Önde gelen ABD yatırım bankası JPMorgan stratejistlerinin araştırmasına göre, perakende yatırımcılar ana akım fintech şirketlerinden Bitcoin satın almak için akın ediyor.

JPMorgan’ın verileri, perakende yatırımcıların PayPal ve Square kullanarak bu çeyrekte 187.000’den fazla Bitcoin satın aldığını gösteriyor.

JPMorgan’ın analistleri, kurumların aynı dönemde 173.000 BTC satın aldığını tahmin ediyor.

JP Morgan, bulgularını bildirmek için perakende platformlarından ve Chicago Ticaret Borsası gibi kurumsal araçlardan gelen fon akışlarını ve ayrıca BTC alımları üzerindeki büyük fonlardan gelen duyuruları analiz etti.

Oanda Corp kıdemli pazar analisti Ed Moya, perakende faaliyetini sosyal medyaya, mevcut NFT çılgınlığına ve teşvik ödemelerine bağladı ve Bloomberg’e şunları söyledi:

“Reddit ile beslenen Dogecoin çılgınlığının soğuması ve dijital sanat eserleri yenilikleriyle (NFT), perakende yatırımcılar şimdi 1.400 dolarlık teşvik ödemeleriyle kontrolü ele alıyorlar.

MJP Varlık Danışmanları başkanı Brian Vendig, Bitcoin’e yapılan son kurumsal yatırım dalgasının ardından perakende talebinin kaçırılma korkusu (FOMO) tarafından yönlendirildiğini öne sürdü.

Kripto piyasası veri analiz firması Glassnode, perakende yatırımcıların gerçekten geldiklerini doğruluyor gibi görünüyor. 15 Mart’ta Glassnode, 2021’de net büyüme artışına dikkat çekiyor:

“Bu, yeni perakende yatırımcılarının alana girdiğinin güçlü bir göstergesi.”

İlginizi çekebilir: JPMorgan Kripto Takas Odası Kurmayı Planlıyor

(Visited 14 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,117.04 3.86%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,038.14 2.47%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.446341 2.84%
solana
Solana (SOL) $ 32.18 5.10%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312112 3.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.65 3.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066489 0.08%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 2.15%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.01 5.07%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.01 3.89%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.74 4.26%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.69 6.01%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.300405 2.53%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.450969 5.90%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.26 1.76%