Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaBlockchain HaberleriJP Morgan: Sektördeki üç sorunu çözmeye çalışıyoruz

JP Morgan: Sektördeki üç sorunu çözmeye çalışıyoruz

JP Morgan: Sektördeki üç sorunu çözmeye çalışıyoruz

JP Morgan yöneticisi, bankanın amiral gemisi kripto para biriminin artık her gün bir milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirdiğini belirtti.

Yeni bir Bloomberg röportajında, JP Morgan‘ın (JPM) küresel ödemeler başkanı Takis Georgakopoulos, JPM’nin ödeme sektöründeki üç büyük sorunu çözmeye çalıştığını ifade etti.

“Her gün dünya genelinde 10 trilyon dolar taşıyoruz ve her zaman şunu göz önünde bulunduruyoruz: Mevcut ödeme sistemlerinin geliştirilebileceği sorunlar nelerdir? Benim görüşüme göre, üç temel sorun bulunuyor. Birincisi, hızla ilgili bir sorun söz konusu.

Özellikle uluslararası ödemelerde gecikmeler yaşanıyor. İkinci olarak, para bilgileri ayrı ayrı hareket ediyor, bu da uyum sağlamayı, değiştirmeyi, anlamayı ve izlemeyi zorlaştırıyor. Üçüncüsü, paranın erişilebilirliği konusunda sorunlar var. Oysa bizim işlemlerimiz erişilebilir olmalı.”

JP Morgan, 2020 yılında Ethereum (ETH) tabanlı açık kaynaklı bir yazılım projesi olan Quorum’u kullanarak JPM Coin’i piyasaya sürdü. Yıllar sonra Georgakopoulos, JPM Coin’in büyük şirketlerden oluşan bir ağ içinde günlük olarak bir milyar doların üzerinde işlem hacmi yarattığını belirtti.

“Ve bu nedenle JPM Coin’i yaratma ve genel olarak dijital para birimlerine yönelme amacımız, bu üç sorunu çözmenin bir yoludur. JPM Coin ile yaptığımız şey, bu çözümün kurumsal tarafıdır.

Güvenilir ve birbirlerine güvenen şirketlerle izinli bir ortamda çalışarak kendi ekosistemlerinde 7/24 para taşıyabilmeleri için çalışıyoruz ve birçok büyük şirket için JPM Coin aracılığıyla her gün bir milyar dolar taşıyoruz.”

(Visited 12 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz