Cuma, Mayıs 20, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriJanet Yellen sızdırdı! İşte Joe Biden’ın kripto para yürütme emri…

Janet Yellen sızdırdı! İşte Joe Biden’ın kripto para yürütme emri…

ABD Hazinesi’nin açıklaması bir gün erken geldi ve siteden kaldırıldı.

İşte Joe Biden’ın kripto para yürütme emri…

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Joe Biden’ın dijital varlıklarla ilgili yürütme emriyle ilgili yayınladığı açıklama, sektördeki riskleri ele alırken inovasyonu destekleme çabalarını içeriyor. Yellen’ın açıklaması bir gün önceden yanlışlıkla yayına sokuldu ve hemen silindi, fakat bir web arşivine yakalandı.

Açıklama, yürütme emrinin ayrıntılarılarını gösteriyor

Yellen açıklamada, yürütme emrininulus, tüketici ve işletmeler açısından  önemli faydalar sağlayabileceğini” söylüyor. Ayrıca “yasa dışı finansmanla ilgili riskleri ele alacağı ve ekonomiye yönelik tehditleri önleyeceğini” de ekliyor.

Yellen bunun dışında, Hazine Departmanının dijital varlıkları nasıl düzenleyeceğini öğrenmede atacağı bir sonraki adımı da özetliyor.

Hazine’ye çabalarında yardımcı olmak için diğer kurumlar, “paranın ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında” bir rapor oluşturmak için işbirliği yapacak.  Bu, “sağlam standartlar ve eşit bir oyun alanı teşvik etmek” için uluslararası aktörlerin girdileriyle yapılacaktır.

Vergi, BTC, Bitcoin, Yellen, Joe Biden, ABD

Stabilcoinlerin güvenceleri de odakta

Bunun yanında Hazine, “uygun güvencelerin” mevcut olup olmadığını belirlemek için Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’ni de toplayacak. Yani Hazine’nin, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Para Birimi Denetçiliği Ofisi (OCC) ile stabilcoinlerle ilgili devam eden mevcut çalışmaları genişletilmiş olacak.

Açıklamada ayrıca, “sağlam standartlar ve eşit şartlar sağlamak için uluslararası ortaklarımızla birlikte çalışacağız” ibaresi de bulunuyor. Yani diğer ülkelerle koordineli düzenlemeler için çalışmalar yapılmasıyla, yürütme emrinin küresel etkileri de olacağı vurgulanıyor.

Yellen bunun yanı sıra Hazine’nin yatırımcı koruma grupları ve çeşitli uzmanlarla çalışmaya devam edeceğini söylüyor:

Hazine, yasadışı finansmana karşı çalışmalarımızı geliştirirken ve finansal istikrar ve ulusal güvenliğe yönelik riskleri önlerken daha adil, daha kapsayıcı ve daha verimli bir finansal sistemi teşvik etmek için çalışacak.

Kripto topluluğunun önde gelen üyelerinden şimdiye kadar karışık tepkiler geldi. Açıklamanın “zaten mevcut olanı anlattığını” söyleyenlerin yanısıra, “Yellen’ınABD’nin en güçlü silahı Dolar’ın elinde tutmak için bir yol aradığını” söyleyenler de bulunuyor.

Kripto dostu ifadelerle piyasa yeşillendi

Öte yandan, Biden’ın yürütme emrinin kripto dostu olduğu söylentisi kripto fiyatlarını bugün olumlu etkiledi.

Yazım anında Bitcoin 41 bin doların üzerinde fiyatlanıyor.

(Visited 299 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,022.00 4.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,941.91 3.64%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.508794 4.20%
solana
Solana (SOL) $ 49.01 6.94%
xrp
XRP (XRP) $ 0.40712 3.17%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.58 5.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083466 4.03%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.72%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000129 11.10%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 28.42 6.06%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.84 4.26%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.99 2.52%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 67.90 4.97%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.428584 2.14%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.63017 3.45%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.72 5.49%