Ana SayfaAltcoin Haberleriİstifa Etmeden Önce Celsius CEO'sunun Yaptığı Hamle Olay Oldu

İstifa Etmeden Önce Celsius CEO’sunun Yaptığı Hamle Olay Oldu

İstifa Etmeden Önce Celsius CEO'sunun Yaptığı Hamle Olay Oldu

27 Eylül’de DeFi platformunun CEO’luğundan istifa eden Celsius Network kurucusu Alex Mashinsky’nin, şirketin 12 Haziran’da para çekme işlemlerini dondurmasından haftalar önce, Mayıs ayında 10 milyon dolar çektiği bildirildi.

Financial Times’ın sözcüsünün aktardığına göre Mashinsky, devam eden iflas işlemlerinde resmi teminatsız alacaklılar komitesine bilgileri gönüllü olarak açıkladı.

 

Davada Kullanılacak

Bu olay muhtemelen, Celcius’un iflas işlemlerinin şu anda incelenmekte olduğu New York Güney Bölgesi Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’ne sunulması beklenen Mashinksy de dahil olmak üzere şirket ve yöneticileri tarafından yapılan finansal işlemlerin daha büyük bir açıklamasının parçası olacak.

Sözcü, Celsius’un en büyük hissedarı ve alacaklısı olan kurucusunun, vergi ödemek için 10 milyon doların 8 milyon dolarını harcadığını ve kredi platformuyla dondurulan 44 milyon dolarlık kripto paraları hala tuttuğunu da sözlerine ekledi.

Yükseliş ve Düşüş

Celsius değerlemesi, 2021 sonlarında ABD yatırım şirketi WestCap ve Kanada’nın emeklilik fonu Caisse de dépôt et place du Québec tarafından yönetilen 600 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 3 milyar dolara ulaştı. Şirketin işi, özellikle belirli kripto para birimlerinde yüzde 18’e varan yüksek faiz oranları nedeniyle 2021’de mevduatlarda 25 milyar dolar ile zirveye ulaştı.

UST ve LUNA çöküşünün ardından, Mayıs ayında toplu para çekme işlemleriyle karşı karşıya kalan Celsius, Haziran ayında para çekme işlemlerini durdurdu. Temmuz ayında bir iflas başvurusu yaptı ve belgeler, kredi platformunun bilançosunun varlıklar (4,3 milyar dolar) ve yükümlülükler (5,5 milyar dolar) arasında 1,2 milyar dolarlık bir boşluk olduğunu ortaya koydu.

Celsius Ne Yapmaya Çalışıyor?

Mashinsky’nin istifası da dahil olmak üzere, Celsius için birkaç önemli gelişmeyle dolu bir ayda, iflas mahkemesi 15 Eylül’de bağımsız bir denetçinin platformun dijital varlık varlıklarıyla ilgili çeşitli yönleri inceleyeceğine karar verdi.  

Bir gün sonra, Celsius iflas mahkemesinden operasyonlarını finanse etmek için yaklaşık 23 milyon dolar değerindeki stabilcoin varlıklarını satmak için izin istedi.

(Visited 51 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz