Pazartesi, Ağustos 8, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriABD merkezli dev kripto borsasının raporu ortaya çıktı: İşte o borsanın Bitcoin,...

ABD merkezli dev kripto borsasının raporu ortaya çıktı: İşte o borsanın Bitcoin, ETH ve SOL tahmini!

kripto borsası, kraken

ABD merkezli kripto borsası Kraken tarafından yakın zamanda yayınlanan bir araştırma raporu geçen ay kripto pazarında gerçekleşen en önemli olayların bir özetini sunarken, Bitcoin, ETH ve SOL için fiyat analizlerini ortaya koyuyor.

İşte Kraken’in raporundan birkaç önemli nokta :

 

Bitcoin ($BTC)

Raporda, BTC’nin bir piyasa döngüsünün zirvesine nerede ve ne zaman ulaşabileceğine dair bir bilgi olmasa da, içgörü için BTC’nin üst Bollinger bandına (±4,5 standart sapma) ve 1 aylık RSI’ya bakılıyor. Tarihsel olarak, BTC’nin döngü zirveleri, BTC’nin hem üst Bollinger bandına hem de 1 aylık Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 96’ya ulaşmasıyla aynı zamana denk geldi.

Ay sonu itibariyle, BTC’nin üst Bollinger bandı 112 bin dolarda ve 1 aylık RSI’si 71,7’de (“aşırı alım”) bulunuyordu. Rapora göre tarih, teknik bir yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Ethereum ($ETH)

Eylül ortasında destek seviyesinin altına düştükten sonra ETH’nin Ekim ayında %43’lük getirisi, Logaritmik Regresyon Gökkuşağı eğrisi bandında kripto varlığı 5’e taşıdı. ETH, 5. banda geri düşmekten kaçınırsa, test etmek isteyebileceği bir sonraki büyük direnç seviyesi kabaca 6.500 dolardan 6. bant olacaktır.

Solana ($SOL)

Piyasa değerine göre ilk 5 kripto varlığın arasına girdikten sonra SOL, yeni ve mevcut piyasa katılımcılarından, özellikle de kurumlardan giderek daha fazla ilgi görmeye devam etti.

Rapora göre, 1 Haftalık grafiğe bakıldığında, Sol’un 18 aylık genişleyen yükselen kama paterni oluşumunun üst bandını test etmek için iyi bir konumda olduğu görülüyor. Söz konusu direncin yeniden test edilmesi, kripto varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 dolara ulaştıktan sonra Eylül ayında kamanın direncini test etmesinden hemen sonra gelecek.

Bu direncin bir testi, SOL’un önümüzdeki ayın başlarında ve 2022 yılının ilk çeyreğine kadar 400 – 500 $ bandına kadar yükseleceğini ifade eder. Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda kamanın desteğine geri dönüşü, yaklaşık olarak 125 $ seviyesine dönüş anlamına gelebilir.

(Visited 646 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,141.47 4.55%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,799.92 6.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.543861 5.07%
solana
Solana (SOL) $ 43.22 7.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38263 2.16%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.33 9.12%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.071054 2.87%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 4.54%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.79 11.32%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.67 10.90%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.21 3.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.83 4.35%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.372285 3.55%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.945679 3.63%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.66 11.35%