Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) Haberleriİşte Bitcoin İçin En Kötü Senaryo!

İşte Bitcoin İçin En Kötü Senaryo!

İşte Bitcoin İçin En Kötü Senaryo

Ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin ve genel kripto piyasası için olası kötü durum senaryosunu açıkladı.

YouTube’da 765 bin aboneye sahip olan Cowen, yeni paylaştığı bir videoda, dijital varlık piyasalarının sonunun nereye varabileceğine dair ipuçları bulmak için dot-com balonunun geçmişine göz attı.

Tüm kripto varlıkların toplam piyasa değerine bakıldığında, analist, mevcut geri çekilmenin yaklaşık 760 milyar dolara kadar devam edebileceğini belirtti.

Bu noktada Cowen, yüzde 60’lık bir sıçramanın, dot-com döneminde tanık olunan bir sıçrama ile orantılı olacağını ve toplam piyasa değerini 1 trilyon dolar seviyesine geri getireceğini söyledi.

Bu olursa ve ne zaman olursa olsun, Cowen piyasaların çok zor bir noktaya ineceğini söylüyor.

İlerleyen zamanda gerçekleşecek bir dipten yüzde 60’lık bir sıçrama yaşarsak, birçok insan bu seviyenin dip olduğunu düşünecek. Hatta ben de bir süre böyle düşünebilirim.

Ancak, yatırımda kesin bir şey olmadığını her zaman hatırlamalıyız, bir şeyin gerçekleşeceğinden ne kadar emin olursanız olun, her zaman üstlendiğiniz bir risk vardır.

Eğer dot-com balonu ile aynı şekilde hareket edecek olsaydı, Bitcoin’in bir sonraki dip seviyesinden yüzde 27’lik bir düşüş yaşaması gerekir.

duISDUda
Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

Bu piyasa yapısı gerçekleşirse, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 500 milyar dolar civarına düşecek.

Cowen, piyasalarda hiçbir zaman kesinlik olmadığının altını çizdi ve boğaların, Bitcoin’in dibe ulaştığını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Yatırımcılara, piyasaların olası veya mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha düşük seviyelere hareket etmesi durumunda ellerinde biraz nakit bulundurmaları gerektiği konusunda uyardı.

Bu dikkate alınması gereken bir şey. Bu en kötü durum senaryosu. İşe yarayıp yaramayacağına dair hiçbir fikrim yok.

Geçmişte çok insanın yandığını düşünüyorum. Henüz yapmadıysanız ve kripto para biriminin aşağı yönlü riskini anladıysanız dersinizi almalısınız. Bir ayağın daha aşağıda olduğunu görürsek, bu pek çok insanı şaşırtacak.

(Visited 260 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist Bitcoin yatırımcılarına tavsiyelerde bulundu

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz