Cuma, Ocak 28, 2022
Ana SayfaKripto Haberleriİşte 5 oyna-kazan kripto oyunu

İşte 5 oyna-kazan kripto oyunu

kripto oyunu

  • NFT destekli oyna-kazan kripto oyunu sektörü, kripto ekonomisinin en hızlı büyüyen endüstrisi haline gelmek yolunda hızla yükseldi.
  • Kazanmak için oyna modeli, gücü oyun yayıncılarından oyunculara kaydıran yerleşik teşvikler nedeniyle geleneksel oyunların odağını çaldı.
  • Dünya çapında 3,2 milyardan fazla oyuncuyla blokzinciri oyunları, ana akım kripto benimsemesinin ana itici güçlerinden biri olmaya hazırlanıyor.

NFT destekli blokzinciri oyunlarının yükselişi, oyuncuları ekosistemdeki birincil finansal yararlanıcılar ve karar vericiler haline getirerek oyun endüstrisini dönüştürdü. Oynayarak kazanılan oyun, önümüzdeki yıllarda ana akım kriptonun benimsenmesinin en büyük itici güçlerinden biri olacak gibi görünüyor, bu nedenle sizin için en çok beklenen oyunların bir listesini derledik.

Gelecek En İyi Beş Oyna-Kazan Oyunu

NFT’lerin yükselişi ve bugüne kadarki en popüler blok zincir oyunu olan Axie Infinity’nin muazzam başarısı, bu yıl oyun alanında oyna-kazan modelini öne çıkardı.

gaming token

Axie’nin yerel tokeni AXS, Temmuz ayının başından bu yana %2.000’in üzerinde ralli yaptı ve şu anda yaklaşık 7,6 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle övünüyor.  Günlük 2 milyondan fazla aktif oyuncuyla oyun, son 12 ayda oyun içi işlemlerden elde edilen 850 milyon dolardan fazla gelirle, şu anda kriptoda en çok gelir getiren protokollerden biri ve Ethereum’dan sonra ikinci sırada yer alıyor.

Axie’nin yükselişi, gerçek finansal yararlanıcıların ve karar vericilerin oyun geliştiricileri veya yayıncıları olmadığı kripto tabanlı, oyunculara ait oyunlara olan talebi ortaya çıkardı.  Bunun yerine, onlar oyunculardır.  Bununla birlikte, oyuncuların güncellemelere para harcamak yerine oyun içi varlıklara ve karakterlere sahip oldukları ve bunları özgürce takas edebilecekleri yeni bir oyun türü doğdu.

Geçen yıl boyunca birkaç oyna-kazan blokzinciri oyunu piyasaya sürüldü.  Bazıları başarısız olurken, Gods Unchained, CryptoBlades, Splinterlands ve Arc8 gibi diğerleri büyük bir ivme kazandı.  Bu oyunları erken oynamaya başlayanların çoğu önemli karlar elde etti ve hem kripto spekülatörlerini hem de oyuncuları bir sonraki büyük başarıyı aramaya teşvik etti.  Aşağıdaki liste, bugüne kadarki en umut verici başlıklardan beşini detaylandırıyor.

Lightnite

 

Düşman oyuncuları kafadan vurmak, sats biriktirmenin en havalı yollarından biri olabilir ve bu oyunun sağladığı tam da bu keyif. Satoshi’s Games tarafından geliştirilen Lightnite , oyuncular arasındaki her oyun içi etkileşimin parasal bir ödül veya cezayı tetiklediği Fortnite benzeri bir çevrimiçi çok oyunculu battle royale oyunudur. Beta sürümü zaten yayında, tam sürümün ise Kasım 2021’de yayınlanması planlanıyor.

Lightnite, kazan-kazan modelinde heyecan verici bir değişiklik uyguluyor çünkü parasal teşvikleri iki şekilde gerçekleşiyor: PvP savaşında diğerlerini geride bırakan oyuncular Bitcoin kazanabilirken , vurulanlar cezalandırılıyor ve Bitcoin kaybediyor.

Lightnite, mikro işlemleri oyuna entegre etmek için Bitcoin’in Katman 2 çözümü Lightning Network’ten yararlanıyor. Her oyuncunun, diğer oyuncuları vurduğunda veya değerli eşyaları aldığında gerçek zamanlı olarak artan ve vurulduğunda veya öldüğünde azalan bir oyun içi dengesi vardır. Oyuncular oyundan çıktıklarında bakiyelerini kendi cüzdanlarına çekebilir ve daha sonra biriktirebilir veya gerçek dünya ve oyun içi öğeler dahil olmak üzere istedikleri her şeye harcayabilirler.

The Sandbox

Pixowl Inc. tarafından geliştirilen Sandbox , oyuncuların Ethereum blok zincirinde oyun deneyimlerini oluşturmalarına, sahip olmalarına ve para kazanmalarına olanak tanıyan sanal bir dünyadır. Sandbox oyuncuları arazi satın alabilir ve arazi sahibi olabilir, kendi oyunlarını ve oyun içi sanal dünyalarını geliştirebilir ve NFT biletleri gibi oyun içi öğeleri oyun içi konserlere ve eğlence parklarına takas edebilir.

Sandbox’ın amacı, oyunculara ve oyun içi yaratıcılara yarattıklarının sahipliğini NFT’ler şeklinde sağlayarak ve ekosistem katkıları için onları ödüllendirerek Minecraft ve Roblox gibi mevcut oyunları bozmak. Oyunun sınırlı bir Beta sürümü zaten yayındayken, ilk açık alfanın lansmanının 2021’in sonlarında yapılması planlanıyor.

Sandbox’ın oyun içi bölgesinin sınırlı gayrimenkulüne LAND denir. Halihazırda çıkarılmış olan ve şu anki piyasa değeri yaklaşık 697 milyon dolar olan oyun içi para birimi SAND ile satın alınabilir. Ayrıca oyuncular, avatar görünümleri veya oyuncuların sahip olduğu oyun içi mağazalarda satılan ürünler de dahil olmak üzere her türlü metaverse öğesini temsil eden NFT’leri takas edebilir.

Özellikle, Sandbox hala geliştirme aşamasındayken ve 2022’nin sonlarında piyasaya sürüleceği tahmin edilirken, Winklevoss ikizleri ve Atari gibi birçok büyük isim zaten oyunda büyük araziler satın aldı.

Star Atlas

Star Atlas , tartışmasız bugüne kadar en çok beklenen blokzinciri oyunudur. Sinema kalitesinde gerçek zamanlı ortamlar sağlamak için çığır açan Unreal 5 video oyun motorunu kullanarak Solana blokzinciri üzerine inşa edilmiş, 2620 yılında geçen uzay temalı, büyük bir strateji video oyunudur. Fragmanlara bakılırsa, Star Atlas görsel bir gösteri olabilir.

Oyuncular, çeşitli göksel ve karasal varlıkları keşfetmek için açık bir galaksiler dünyasında derin uzay, mürettebatlı uzay gemilerinde kaptanlık yapacaklar. Bir kez bulunduğunda, bu varlıklar çıkartılabilir, rafine edilebilir ve Evrensel Pazar’da takas edilebilir. Oyunda ATLAS ve POLIS adlı iki oyun içi para birimi, NFT tabanlı varlık sahipliği, Serum merkezi olmayan değişim yoluyla yerleşik DeFi ve loncalar ve ittifaklar gibi oyun içi siyasi organizasyonları güçlendirmek için DAO’lar gibi zincir üstü yönetim modelleri yer alacak.

Star Atlas, gerçek kripto destekli ekonomiler ve yeni nesil grafikler sayesinde kazan-kazan mekaniği ile Entropia Universe veya EVE Online’ı hatırlıyor. Eğer hype karşılıyorsa, uzayın en büyük başarı hikayelerinden biri olacağı kesin.

 

Illuvium

Illuvium, oyuncuların farklı ilgi alanlarına, sınıflara ve yeteneklere sahip Illuvials veya NFT tabanlı uzaylı canavarları yakalayabilecekleri ve Ethereum kazanmak için diğer oyunculara karşı savaşabilecekleri , Pokémon’dan ilham alan bir RPG evrenidir. Oyun, StarkWare destekli Immutable X platformu üzerine inşa edildi ve 2021’in sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Illuvium’un en benzersiz yönlerinden biri, oyun içi satın alımlar için birincil para biriminin Etheruem olacak ve oyunun yerel jetonu ILV’nin oyunun mekaniği ile hiçbir ilgisi olmayacak olmasıdır. Bunun yerine, bir yönetim ve gelir paylaşımı tokeni olarak hizmet edecek. Örneğin, ILV sahipleri şu anda tokenlerini, token dağıtımlarından %63’e varan getiri sağlayan Illuvium Vault’a stake edebilirler. Ayrıca protokol oyun içi satın alımlardan ve ücretlerden elde edilen gelirin %100’ünü oyun yayına girdikten sonra Vault’a yeniden dağıtacak.

Varsayımsal olarak, Illuvium aylık gelirde (300 milyon $) Axie Infinity’nin eşdeğerini oluştursaydı, tamamen seyreltilmiş 10 milyon token arzının tamamının stake edildiği varsayılırsa, stake edilen her ILV jetonu ayda en az 30 $ alacaktır.

Guild of Guardians

Guild of Guardians , oyuncuların loncalarda rekabet etmek, zindanlara baskın yapmak ve takas edilebilir ödüller kazanmak için benzersiz varlıklar yaratmak için rüya gibi bir “Guardians” takımı kurmalarını sağlayan, NFT destekli, blokzinciri tabanlı bir mobil rol yapma oyunudur. Oyun Stepico tarafından yaratıldı ve Ethereum’un en yüksek hasılat yapan kart oyunu Gods Unchained’in arkasındaki ekip olan Immutable tarafından yayınlandı. 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bekleme listesinde 140.000’den fazla oyuncu, 68.000 Twitter takipçisi ve Discord’da 66.000 üye ile oyun, uzayda en çok beklenen projeler arasında yer alıyor. Guild of Guardians da Ubisoft ile çalışıyor ve başarı şansını en üst düzeye çıkarmak için Sandbox ile ortaklık kuruyor.

Diğer kazan-kazan oyunları gibi, Guild of Guardians (CGG) adı verilen kendi oyun içi belirtecine sahiptir. Token, hem yardımcı program hem de yönetişim tokeni olarak hizmet edecek ve oyuncuları ekosisteme aktif olarak katılmaları için ödüllendirecek. Haziran ayında, Guild of Guardians, oyuncuların oyun yayınlandığında oynanabilecek nadir, destansı veya efsanevi kahramanları çağırmak için kullanacakları bir NFT koleksiyonu içeren ilk “NFT Kurucu İndirimi”ni de tamamladı.

(Visited 1.344 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 36,945.00 2.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,469.59 1.34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 384.62 4.53%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.03 0.41%
solana
Solana (SOL) $ 91.37 1.36%
xrp
XRP (XRP) $ 0.604201 0.05%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 18.01 0.31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.14027 0.64%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000021 0.35%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 48.46 15.42%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 65.13 0.45%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 15.69 4.51%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 10.41 2.30%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 107.19 0.17%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.944335 1.12%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.64 3.10%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 45.37 3.83%