Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriKripto statejisti: İşte 2022'nin kalanı için Bitcoin tahminim

Kripto statejisti: İşte 2022’nin kalanı için Bitcoin tahminim

İşte 2022nin kalanı için Bitcoin tahminim

Popüler bir kripto yatırımcısı, yılın kalanında Bitcoin için en gerçekçi olduğuna inandığı fiyat istkametini açıklıyor.

Ünlü analist Kevin Svenson, 104.900 Twitter takipçisine, BTC’nin uzun vadeli trendinde geri dönüş sinyalinin anahtarı olduğunu söylediği 20 aylık üstel hareketli ortalamayı (EMA) izlediğini ifade etti.

Bir varlığın fiyatı yükseliş trendindeyse ve müteakiben uzun vadeli hareketli ortalamaları yakalarsa, bu genellikle eğilimin azalmakta olduğunun bir işareti olur. Momentum kaybolur. Altından geçerseniz, bu bir düşüş sinyalidir.

Svenson, 20 aylık hareketli ortalamanın 2014 ve 2018 piyasa döngüleri sırasında büyük trend değişimlerinin güvenilir bir göstergesi olduğunu belirtti.

2014’te burada oldu. 2018’de buraya gidersek, büyük bir yükseliş gördük. Eğilim, yükseliş sonrasında yanlara doğru gitmeye başlıyor ve ardından uzun vadeli hareketli ortalamalarla karşılaşıyoruz. Bunun altında kapattık. Bu bir ayı piyasası.

020E0C6D 6B36 4321 AEDC 4160B5B9A9B6
Kevin Svenson/Twitter

Bitcoin 6 ay süreyle konsolide olacak

Kripto yatırımcısına göre, Bitcoin, boğalar için iyiye işaret olmadığını söylediği 20 aylık hareketli ortalamanın hemen altında kapandı.

Yedi gün evvel 20 aylık EMA’nın altında ilk defa aylık kapanışımızı gerçekleştirdik. Bu, güzel bir yükseliş yaşadığımızı, trendin ters gitmeye başladığını ve uzun vadeli hareketli ortalamaları yakaladığımızı gösteriyor. Nisan sonunda bunun altında kapattık.

 

Uzun vadeli hareketli ortalamaları yakaladığınızda, muhtemelen en az dört ila iki ay boyunca bir tür düşüş eğilimi yaşayacağız. Sadece iki aydan altı aya kadar herhangi bir yerde aşağı yönlü, ikinci yarıya geçmeden önce daha düşük seviyelerde yan hareketler diyebilirim.

Bir sonraki Bitcoin yarılanmasının 2024’ün ilk yarısında gerçekleşmesi planlanıyor.

(Visited 895 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  MicroStrategy 16 bin Bitcoin daha satın aldı

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz