Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para Haberleriİsrail Filistin savaşında kripto krizi!

İsrail Filistin savaşında kripto krizi!

İsrail Filistin savaşında kripto krizi!

Elliptic, Wall Street Journal’ın İsrail Filistin savaşı sırasında kripto para kullanımı iddialarına karşı çıktı.

Elliptic, Journal’ın raporunda yer alan iddiaları reddederek, kripto bağışlarıyla milyonlarca dolar topladığına dair kanıtların eksik olduğunu ve bu tür bağış kampanyalarının diğer finansman kaynaklarına kıyasla önemli bir miktar toplanmadığını belirtti.

Chainalytics ise, savaş finansmanı için toplanan kripto paraların büyük bir kısmının İsrail Filistin savaşı ile alakasız olduğunu ve sadece küçük bir kısmının bu faaliyetlere yönelik olduğunu belirtti. Kripto paranın insani amaçlar için de bağış toplama amacıyla kullanıldığını örneklerle gösterdi.

Gönderi şu şekilde devam etti: “Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için, Senatör Warren’ın baş imza sahibi olduğu temsilciler ve Wall Street Journal makalesinin yazarlarıyla da görüştük.”

Elliptic, fonların bir kısmını daha yakından takip ederek, “7 Ekim’den bu yana yalnızca 21.000 dolarlık kripto para bağışı yapıldığını ve kripto işletmeleri ve araştırmacıların çabaları sayesinde çoğunun dondurulduğunu ve Gaza Now’ın bunları kullanmasının engellendiğini” ifade etti.

Chainalytics, Warren ve diğer 100 Demokrat temsilcinin mektuplarını yazdıktan sonra örgütlerin potansiyel olarak kripto parayı nasıl kullanabileceğini daha ayrıntılı bir şekilde incelemeye başladı.

Bununla birlikte, kripto paraların insani amaçlar için de bağış toplama amacıyla kullanıldığı belirtildi. İsrail, Kripto Yardımı adı altında 185.000 doların üzerinde kripto para topladı ve Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA), birkaç yıl önce kripto bağışlarına olanak sağlamıştı.

(Visited 46 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  VanEck Bitcoin ETF başvurusunda güncelleme yaptı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz