Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaKripto Para Haberleriİspanya, Binance’i zorluyor! Fransa’yı Avrupa üssü yapmıştı

İspanya, Binance’i zorluyor! Fransa’yı Avrupa üssü yapmıştı

İspanya, Binance’i zorluyor! Fransa’yı Avrupa üssü yapmıştı

Binance‘in Avrupa’daki genişlemesi, İspanya’daki piyasa düzenleyicilerinden gelen yeni bir baskıyla karşılaşmasından ötürü yeni bir engelle karşılaşmış görünüyor.

Yerel medya kaynaklarından alınan bir rapora göre, İspanya’nın piyasa düzenleyicisi Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu’nun (CNMV) Binance’den ülkedeki kripto türevleri hizmetini durdurmasını istediği ortaya çıktı.

Hareket, Binance‘in Fransa’da düzenleyici onayı almasına rağmen gerçekleşti. Binance şimdi Fransa’yı Avrupa’nın fethi için bir fırlatma rampası olarak kullanmayı planlıyor.

Bununla birlikte genişleme, Avrupa Birliği tarafından kriptonun artan düzenleyici incelemesinin ortasına denk geliyor. Birlik kısa zaman önce, merkezsiz cüzdanları yasaklayan ve tüm kripto işlemlerine katı raporlama gereksinimleri getiren yeni yasalar lehinde oy kullanmıştı.

İspanya kripto onayı konusunda endişeli

İspanyol haber ajansı La Informacion, CNMV’nin Binance’ten türev tekliflerini geri çekmesini istediğini bildirdi. Söz konusu hamle, borsaya ilişkin büyük mali sonuçlar doğurmazken, İspanyol düzenleyiciler arasında borsaya açılan kapılar konusunda tereddütler olduğunu gösteriyor.

Binance, İspanyolca web sitesinden türev ürünlerini kaldırmış gibi görünüyor. Ancak, devam eden sözleşmelerin sahiplerinin hakları korunuyor. CNMV’nin kripto türevlerine karşı isteksizliği, borsada işlem yapan yatırımcılar için muazzam kayıp yaratma potansiyelinden geliyor. 2021 yılında bununla ilgili endişeler dile getirilmişti.

Binance

Binance, İspanya’nın finansal düzenlemesinde gri bir alanı kaplıyor. Borsa hala, 2021 başlarında başvurduğu İspanya Merkez Bankası’ndan resmi bir dijital para lisansı almayı bekliyor.

Bununla birlikte Bit2Me gibi yerel diğer borsalar düzenleyici onayı aldılar. Fakat bu onay, borsaların katı raporlama ve kara para aklamayla mücadele yasalarına uyması gerektiği anlamına da geliyor.

Binance düzenleyici onayı almaya hevesli

Raporlar, kripto borsasının merkez bankasının onayını kazanmak için düzenleyici standartlara büyük ölçüde uyduğunu gösteriyor. Ancak bu yaklaşım sadece İspanya ile sınırlı değil. Bununla birlikte Rusya’ya karşı katı ekonomik yaptırımlara uyan ilk borsalardan biri de Binance olmuştu.

İlginizi çekebilir:  XRP fiyatı neden yüzde 20 yükseldi?

Yine de Binance’in düzenleyici yolculuğu bazı problemlerle karşılaştı. Borsa, mali gözlemcinin artan incelemesi üzerine Kanada’nın en kalabalık eyaletindeki operasyonlarını sona erdirmek zorunda kalmıştı.

(Visited 213 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel