Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriIntoTheBlock: Bu metriğe göre Ethereum dip yaptı!

IntoTheBlock: Bu metriğe göre Ethereum dip yaptı!

ETH’nin karlılığı yüzde 70'in altına düştüğü için piyasada dibe vurmuş olabilir.

IntoTheBlock, Bu metriğe göre Ethereum dip yaptı!

IntoTheBlock verilerine verilere göre, Ethereum karlılık oranına göre dip yapıyor olabilir.

Kârlılık oranının gösterdiği üzere, ETH yatırımcılarının yüzde 70’i, kriptoyu görece yüksek bir oran olarak kabul edilen ve fakat, karlılığın yüzde 90’a yakın olduğu 2021’deki aşırı seviyelere ulaşamayan bir kârda tutuyorlar.

Genellikle, fiyat hareketlerini farklı karlılık oranlarıyla karşılaştırmak suretiyle, yerel taban ve tepe noktaları belirlenmesi mümkündür. Genelde, karlılık yüzde 90, 70 ve 50 civarında konsolide olur. Sözkonusu oranların altında her şey genellikle düzensiz hareket gösterir.

Ether’in yüzde 70 karlılığı, yatırımcılar açısından psikolojik destek olarak görülen 3 bin dolarlık yerel destekle de ilişkili. Maalesef, ETH’nin son fiyat hareketi, yalnızca birkaç gün önce değerinin yüzde 7’sini kaybettiği için daha da düşmeye devam ettiğini gösteriyor.

Ethereum yatırımcıları çekmeye devam ediyor

Fakat Ether’deki uzun süreli düşüş trendine rağmen, kripto paranın yüksek karlılığı, Shiba Inu gibi kârlılığı yüzde 50’nin altına düşen ve varlığı yatırımcıların ekserisi için kârsız hale getiren küçük kripto paraların aksine sürekli olarak yeni yatırımcıları çekmesini sağlıyor.

ETH’nin kârlılık değişimi günlük grafiğiyle karşılaştırıldığında, Ethereum yatırımcılarının çoğu büyük olasılıkla pozisyonlarını 2.500 – 3.000 dolar aralığında açmışlar. En büyük altcoin, kripto piyasasındaki ilk boğa döngüleri sırasında Ağustos ve Haziran aylarındaki aralıkta işlem görüyordu.

CoinMarketCap verilerine göre yazım esnasında, ETH 2.884 dolar seviyesinde ve satış baskısını henüz test edilmemiş yeni oluşan trend çizgisi desteğinde tutuyor.

(Visited 106 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,625.00 0.77%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,185.77 0.27%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.47906 2.83%
solana
Solana (SOL) $ 37.24 3.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.342106 3.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.60 4.26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068881 4.33%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 4.13%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 19.32 3.44%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.59 0.14%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.11 6.13%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.27 3.05%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.3206 3.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.521744 2.94%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.56 5.47%