Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriIntoTheBlock: Bu altcoinleri tutanlar zararda!

IntoTheBlock: Bu altcoinleri tutanlar zararda!

IntoTheBlock’a göre, bazı önemli altcoinlerin yatırımcılarının çoğu zararda

altcoin, IntoTheBlock

Veri analitik firması IntoTheBlock verilerine göre, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC) gibi altcoinlerin yatırımcılarının çoğunluğu satışların devam ettiği bu dönemde, artık zarardalar.

Analitik firması, Cardano cüzdanlarını inceleyerek, ortalama satın alma miktarını belirlemektedir. An itibariyle hangi yatırımcıların alış değerlerinin altında olduğunu belirlemek için, rakamı ADA’nın mevcut fiyatıyla karşılaştırır.

Ortalama alım fiyatının mevcut fiyattan fazla olması, yatırımcının fark kadar bir zararda olduğu anlamındadır. Öte yandan, ortalama maliyet mevcut fiyattan düşükse, yatırımcı kârda sayılmaktadır.

IntoTheBlock’a göre altcoin yatırımcıları

Veri analitik firması, Cardano sahiplerinin çoğunun artık alış değerinin çok altında olduklarını gösteriyor. ADA’ya yatırım yapanların yüzde 90’ı “zararda” iken, sadece yüzde 7’si “kârda” ve yüzde 3’ü başabaş konumunda.

D211CC1C 41ED 4815 8844 03E6D1FDB612
Kaynak: Intotheblock

Ayrıca analitik firması, Polygon yatırımcılarının yüzde 51’inin zararda, yüzde 37’sinin kârda ve yüzde 12’sinin başabaşta olduğunu ortaya koyuyor.

Bu arada, Shiba Inu‘yu (SHIB) satın alanların yüzde 50’sinib zararda, yüzde 39’unun kârda ve yüzde 11’inin de  başabaş durumda olduğu gözüküyor.

Kripto analitik firması ayrıca Dogecoin yatırımcısının yüzde 44’ünün pozisyon kaybetmeye devam ettiğini, yüzde 52’sinin kârda ve yüzde 5’inin başabaşt olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum’a bakıldığında, düşüşe rağmen BTC ve ETH yatırımcılarının çoğunluğu hala kazançlı. Bitcoin iki ayda değerinin yaklaşık yarısını kaybederken, yatırımcıların yüzde 58’i hala kazançlarını koruyor. ETH’ye gelince; sahiplerinin yüzde 61’i “kârda”, yüzde 30’u zararda ve yüzde 9’u başabaş durumda.

(Visited 447 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Spot Bitcoin ETF: Kripto piyasasına etkisi

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Seren Barlakhttp://wwww.trendkoin.com
Adnan Menderes Üniversitesi mezunu olan Seren Barlak, 3 yıl çeşitli platformlarda content writer ve rewriter olarak çalışmış ayrıca çevirmenlik ve içerik editörlüğü görevlerinde de bulunmuştur. Uzun bir süredir kripto para sektörü ile ilgilenen Barlak, blockchain, gaming ve yurtdışı platformlarda yayınlanan diziler hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz