Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaKripto Para Haberleriİngiltere Merkez Bankası kripto varlıklar konusunda yatırımcıları uyardı!

İngiltere Merkez Bankası kripto varlıklar konusunda yatırımcıları uyardı!

İngiltere Merkez Bankası kripto varlıklar konusunda yatırımcıları uyardı!

Wall Street Journal tarafından düzenlenen bir online etkinlikte İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, dijital para birimlerine yatırım yapan çoğu yatırımcının neyi satın aldıkları veya içerdiği riskleri tam olarak anlamadıklarını söyledi.

Bloomberg haberine göre BOE Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, piyasanın istikrar kazanması ve şeffaf olması için kripto varlıkları düzenleme çağrısını yineledi.

Kripto varlıklara yatırım yapan uzun bir bireysel yatırımcı kuyruğu bulunuyor. Hepsi neye yatırım yaptıklarını biliyorlar mı? Bence hayır. Anladıklarından emin değilim. Bunu gerçekten finansal bir yatırım olarak görmüyorlar.

İngiltere Merkez Bankası, dijital para birimlerini denetleyen küresel bir çerçevenin oluşturulmasıyla ilgili söylemlerin ön sıralarında yer alıyor. Ayrıca 1,3 trilyon dolarlık pazarın şu anda 2008’de küresel piyasaları sarsan Mortgage piyasasından daha büyük olduğuna dikkat çekiyor.

Bununla birlikte şimdiye kadar dijital para piyasalarındaki oynaklığın finansal sisteme tam olarak yayılmadığına dikkat çekiliyor, ancak bu riskler büyümeye devam ettiği vurgulanıyor.

Cunliffe, kripto varlıkların içsel bir değerinin olmadığını belirtirken, piyasa duyarlılığına bağlı olarak hareket ettiklerini söyledi. Bu anlamda yatırımcıların kripto varlıkları, riskli bir yatırım aracı olarak görmeleri ve dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Portföyünüzün bir kısmında kripto varlıklar bulunuyorsa, bunların oldukça spekülatif olduğunu bilmelisiniz. Bütün paranızı kaybedebilirsiniz veya büyük bir kazanç elde edebilirsiniz. Yatırımcıların bu yatırımın özelliklerini anlaması önemli.

(Visited 193 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 20,636.00 0.67%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,178.07 1.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.478233 2.16%
solana
Solana (SOL) $ 36.52 5.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.342046 3.36%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 7.59 3.77%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.068672 5.14%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011 4.05%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 18.99 4.80%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.57 0.46%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.13 6.00%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.24 2.82%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.318762 4.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.517502 3.37%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.48 6.85%