Çarşamba, Ocak 26, 2022
Ana SayfaNFT Haberleriİncil ayeti NFT olarak binlerce dolara satıldı

İncil ayeti NFT olarak binlerce dolara satıldı

İsrailli bir şirket, ilk İncil kitabı Yaratılış'tan (Genesis) bir ayeti NFT olarak şifreledi ve yüklü bir meblağya sattı.

incil nft

İsrailli bir şirket, ilk İncil kitabı Yaratılış‘tan (Genesis) bir ayeti NFT olarak şifreledi ve yaklaşık 8 bin 400 dolara sattı.

Bu yılın başlarında Yonatan Bendahan ve Yuval Mey-Raz tarafından başlatılan CryptoVerses projesi, İncil ayetlerini şifreleyerek NFT olarak satıyor. Proje kapsamında İncil’de “Yahudi” ve “Yahuda” kelimesini geçiren ilk ayet olan Yaratılış 29:35, 2.02 Ethereum’a satıldı. Satışın gerçekleştiği sırada 2.02 ETH, yaklaşık 8 bin 400 dolar ediyordu.

NFT olarak satılan ayette şöyle deniyor: “[Leah] dördüncü kez hamile kaldı ve bir erkek çocuk daha doğurdu. ‘Bu kez Tanrı’ya övgüler sunacağım’ dedi. Onun için çocuğa Yahuda adını verdi. Bir süre doğum yapmadı.”

CryptoVerses, NFT’yi satın alan kişi hakkındaki detayları açıklamadı.

İncil ayetlerinin mülkiyetini almak gibi değil

CryptoVerses kurucu ortağı Yonatan Bendahan, projenin “binlerce yıllık küresel teknolojik gelişmeyi simgelediğini” söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

İncil metni önce papirüs üzerine, sonra parşömen sayfalara yazılmıştır. 15. yüzyılda matbaanın icadı ile İncil’in kitap olarak basımı başlamıştır. Ses kaydının icadıyla birlikte de sesli İncil versiyonları ortaya çıkmaya başlamıştır. 1990’da World Wide Web (WWW) başlatıldığında, İncil internet üzerinden okunabilir oldu. Bugün ise blockchain çağındayız ve İncil ayetlerini blokchain’de şifreleyip herkesin değiştirilemez bir İncil ayeti tokenine sahip olmasını sağlayan ilk kişiler olmaktan onur duyuyoruz.

CryptoVerses şu anda İncil’in ilk beş kitabından ayetlerin NFT’lerini satıyor ve potansiyel alıcılar İncil hikayeleri aracılığıyla arama yapabiliyor. Şirket, böyle bir NFT almanın kutsal kitabın mülkiyetini almak olmadığını, daha ziyade ayet içeren fiziksel bir objeye sahip olmak gibi olduğunu belirtiyor.

 

 

(Visited 59 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 37,296.00 2.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,475.49 2.22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 381.90 4.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.05 0.20%
solana
Solana (SOL) $ 94.73 4.88%
xrp
XRP (XRP) $ 0.621384 2.41%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 18.77 4.64%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.146351 6.85%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000021 2.39%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 61.65 4.34%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.61 8.25%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 15.56 0.74%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 10.71 0.20%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 108.80 0.30%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.933988 2.17%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.59 7.88%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 51.94 2.03%