Çarşamba, Ocak 26, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriABD merkezli dev borsa bu altcoin'e dikkat çekti!

ABD merkezli dev borsa bu altcoin’e dikkat çekti!

Yenilikçi teknolojisiyle Holochain, yatırımcılar için neden cazip?

Holo

ABD merkezli dev borsanın yayın kuruluşu nasdaq.com Holochain (HOT) ile ilgili bir inceleme yazısı kaleme aldı. Makalede holo’ya neden yatırım yapılabileceğini açıkladı. İşte Holochain (HOT) nedir ve holo’ya neden yatırım yapılır gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz detaylar haberimizde…

Holo (HOT) Nedir?

Kripto para blockchainleri nadiren şaşırtıcıdır ancak bazen block’taki yeni bir kripto para  her şeyi değiştirir. Holo (HOT) böyle bir potansiyel kripto para birimi.

Holochain‘e dayanan HOT, merkeziyetsiz uygulamaları barındıran bir eşler arası ağ oluşturmayı amaçlayan nispeten yeni bir proje. Yalnızca geçen ayda, projenin Ethereum blokchain’inde bulunan yerel ERC-20 tokeni, geçen cuma günkü kapanış itibarıyla yüzde 30’dan fazla değer kazandı.

Merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) yükselişinde ne kadar erken aşamada olduğumuz düşünülürse, HOT uzun vadeli harika bir yatırım olabilir. Yatırımcıların bu kripto para birimine yönelmek istemesini sağlayacak üç neden var.

Holochain, çevreye duyarlı bir eşler arası ağ

Dünyanın artık enerji tüketimimizin çevresel etkilerinin daha net şekilde farkında olduğu açık. Kripto dünyasında çevre dostu bir seçenek olmak da kesinlikle bir artı.

Bitcoin gibi geleneksel blockchainlerde enerji israfı had safhada. Blockchain ağları küçük ülkelerden daha fazla güç kullanmaya başladığında, çevreye duyarlı yatırımcılar ayağa kalkmakta gerçekten haklılar. Son zamanlarda COP26 toplantılarında olup bitenlerle birlikte, bu konu şu anda çok dikkat çekiyor.

Holochain, enerji tüketimi yüksek olan bu mevcut modele bir alternatif sağlamaya çalışıyor. Holochain ağı, esasen dApp’leri çalıştıran dağıtık bir internet yaratmayı deniyor. Ağda, bunlara, hApps adı veriliyor.

Holochain, çoğu ağın mevcut uzlaşma (konsensüs) mekanizmalarından çok farklı olan dağıtık komut tabloları kullanıyor. Bu, esasen bir uzlaşma algoritması olmadığı anlamına geliyor. Buna göre, bu ağdaki işlemleri doğrulamak için gereken enerji yoğunluğu son derece düşük. Bu uçtan uca işlemde çok az miktarda işlem gücü ve elektrik kullanılır. Öyle ki, söylenene göre Holochain üzerindeki düğümler (nodes) mobil cihazlarda bile çalışabiliyor.

Dünya minimum emisyonlu bir dünyaya doğru ilerlemeye devam ederken, HOT popülaritesini artırmaya devam edebilir.

Holo’da doğrulama aracı-merkezlidir

Çoğu blokchainde, küresel bir defter, bir madenci veya staker ordusu aracılığıyla güncel tutulur. Bu düğümler, işlemleri etkin bir şekilde doğrular ve defterin her zaman doğru olmasını sağlar.

Bununla birlikte, Holochain, doğrulamaya yönelik dağıtık komut tablosu yaklaşımıyla popüler hale geldi. Birçok kişi Holochain’i “aracı-merkezli” bir ağ olarak adlandırıyor.

Peki, “aracı-merkezli” ne anlama geliyor? Şöyle ki, her aracı (veya düğüm), dağıtık bir komut tablosunda depolanan özel bir çatallanma (fork) tutar. Bireysel düğümler, işlemleri basitçe onaylayabilir veya doğrulayabilir. Küresel uzlaşma gerekli değildir. Böylece Holochain, işlemleri, çoğu blockchain’den daha hızlı ve daha uygun maliyetli  gerçekleştirebilir.

Holo

Holochain, daha beta aşamasını başlatmadı

Proje, geliştirme aşamasının henüz daha erken evrelerinde. Bu yüzden üstesinden gelinmesi gereken büyük engeller var. Holo yatırımcıları da bu nedenle biraz gözünü karartıyor.

Holochain’in ana ağı henüz başlatılmadı. Bununla birlikte, beta aşaması çevrimiçi hale getirildikten sonra, herkes yazılımı indirebilecek ve bir Holochain sunucusu olup HoloFuel kazanabilecek. HOT, Beta başlatıldıktan sonra Holofuel’e dönüştürülebilir. HoloFuel, ağı yöneten jeton olacak.

Tam anlamıyla yola çıkmadan önce bu projeye en alt seviyeden girmek için muazzam bir fırsat var. Ancak önce proje, konseptini kanıtladı. Yatırımcılar piyasaya ilk çıkışında birçok kripto paranın birden yükselip ortada kaybolduğuna tanık oldu. Ancak Holo, zamanın testinden geçti.

Holo konusunda hata yapmayın

Kripto para birimlerinin doğal volatiletisini ve riskini söylemeye gerek yok. Holochain gibi daha erken aşamalardaki projeler için bu risk daha yüksek.

Holochain şu anda gelişiminin çok erken aşamalarında ve hala bir beta öncesi teknoloji olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, bu ağın sağlayabileceği yeniliği detaylıca incelerseniz, şu anda HOT tokenine sahip olmanın nispeten ikna edici sebepleri olduğunu görürsünüz.

Daha muhafazakar yatırımcılar, HOT’a yatırım yapmadan önce beta aşamasının nasıl gittiğini görmek isteyebilir. Daha agresif yatırımcılar, şimdi yatırım yapmak için harika bir zaman olduğunu düşünebilir. Spektrumun neresinde olursanız olun, HOT kesinlikle radarınızda kalacak bir proje.

Bu haber yazıldığı sırada HOT, CoinMarketCap verilerine göre 0,1349 dolardan işlem görüyor.

(Visited 850 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

KaynakNasdaq
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 36,911.00 1.57%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,451.68 1.16%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 383.63 4.59%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.04 1.33%
solana
Solana (SOL) $ 94.37 4.21%
xrp
XRP (XRP) $ 0.614315 1.58%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 18.49 3.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.144089 3.69%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000021 0.37%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 63.07 3.16%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.78 8.52%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 15.51 0.93%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 10.56 0.07%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 107.82 0.01%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.923827 1.88%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.55 4.59%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 50.93 0.56%