Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriHindistan kripto paralar için yeni yasa hazırlığında

Hindistan kripto paralar için yeni yasa hazırlığında

Hindistan, Kirpto

İsmini vermek istemeyen iki kaynağa dayandırılan bir habere göre Hindistan, kripto paraları tamamen yasaklamak yerine düzenlemelerini sıkılaştırmayı planlıyor.

Konuyla ilgili olarak hükümetin öne çıkan yaklaşımının, yalnızca hükümet tarafından önceden onaylanmış dijital paraların borsalarda işlem görmesine izin vereceği yönünde.

Bu ay başlayacak olan meclis oturumunda bir kripto para yasasının çıkarılması ve geçirilmesi hedefleniyor. Böyle bir yaklaşım, düzenleyici inceleme alanının dışında kalmaya devam eden binlerce eşler arası para birimi için engeller yaratacaktır.

Öte yandan Perşembe günü, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, merkez bankasının ve hükümetin yetki alanı dışında kalan kripto para birimlerinin denetim altına alınması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Bitcoin’in genç nesiller için bir tehdit oluşturduğunu ekledi.

Bu yılın başlarında hükümet, kripto varlıkların mülkiyetini, ihraç edilmesini, madenciliğini, ticaretini ve transferini suç olarak kabul eden bir yasa teklifi sunmayı değerlendirdi. Fakat ülkenin duruşu o zamandan beri değişti.

Hükümetin kripto tutma, alım satım ve madenciliğe kapsamlı bir yasak getirme planında geri adım attığı bildirilse de, tam bir U dönüşü yapmaktan henüz uzak görünüyor.

Reuters’e bilgi aktaran hükümet yetkilisi, Hindistan‘ın özel olarak çıkarılan kripto paraları yasaklarken bir merkez bankası dijital para biriminin önünü açabileceğini söyledi .

Bu arada resmi olmayan verilere göre, Hindistan‘da toplam kripto varlıklarının yaklaşık 400 milyar rupi (5.39 milyar dolar) civarında olduğu ve 15-20 milyon arasında kripto yatırımcısının bulunduğu tahmin ediliyor.

(Visited 219 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,474.29 3.71%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,852.75 4.72%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.541104 6.32%
solana
Solana (SOL) $ 41.03 7.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.377444 2.84%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.46 7.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081929 6.89%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.06%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.96 7.89%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.17 6.16%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.08 6.27%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 60.99 5.21%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.344736 5.57%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.893139 7.24%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.08 7.42%