Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaBlockchain HaberleriHelium (HNT), Solana Ağına mı Geçiyor?

Helium (HNT), Solana Ağına mı Geçiyor?

Helium (HNT), Solana Ağına mı Geçiyor?

Bugün, Helium’un (HNT) özel olarak oluşturulmuş katman 1 blok zincirini Solana’nın ağına taşıma önerisi topluluk oylamasından geçti.

Helium İyileştirme Önerisi (HIP 70) olarak adlandırılan öneri, 7.447 oydan 6.177’sini alarak topluluğun çoğunluğundan destek gördü. Oyların yüzde 81,41’i Solana ağına geçmeyi istiyor.

Yazının yazıldığı sırada, Nova Labs tarafından geliştirilen blok zinciri destekli kablosuz ağ, yalnızca kablosuz protokolü için oluşturulmuş kendi merkezi olmayan ağını işletiyor. Bu zincir, dünya çapındaki kullanıcılar tarafından oluşturulan 900.000’den fazla etkin noktaya güç sağlar.

Bununla birlikte, ölçeklendirmenin bir sorun olduğunu kanıtlandı. Helium Vakfı, ağın daha hızlı ve daha verimli bir blok zincirine geçmesini önererek bu engeli aşmak için harekete geçti.

HIP 70, vakfın operasyonları ölçeklendirmek için en iyi ağ konusunda geliştiricilere danıştıktan sonra Ağustos ayında sunuldu. Solana en iyi seçim olarak ortaya çıktı ve HIP 70, oylama için topluluğa açıldı. 

Özellikle Solana, sektörün en büyük zincirlerinden birisidir. Solana’nın 11,45 milyar dolarlık piyasa değeri, yerel varlığını 9. en büyük kripto para birimi yapıyor.

Solana blok zincirinin, ölçeklendirme çözümlerini, hızlı ve düşük maliyetli işlemleri güçlendirmek için geliştirildiği ve hisse kanıtı konsensüs protokolünü kullandığı bilinmekte.

Vakfın COO’su Scott Sigel, topluluğa Solana’ya geçişin protokolün kablosuz ağı iyileştirme hedefleri ve planları ile uyumlu olduğuna dair güvence verdi.

Sigel, ölçeklendirmenin ağ için bir öncelik olmaya devam ettiğini ve kullanıcıların, merkezi olmayan uygulamalardan (DApp) cüzdanlar ve pazar yerleri gibi Web 3.0 çözümlerine kadar çok çeşitli Solana yerel çözümlerine erişim deneyimi yaşayacaklarını ekledi.

Bugünkü açıklamaya göre geçiş için zaman çizelgesi, ağ kullanıcıları için yeni bir cüzdan uygulamasının lansmanı ile birlikte 2022’nin 4. çeyreği için belirlendi.

(Visited 72 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz