Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriHareketsiz Bitcoin Arzı Yüzde 65'i Aştı

Hareketsiz Bitcoin Arzı Yüzde 65’i Aştı

Hareketsiz Bitcoin Arzı Yüzde 65'i Aştı

Piyasada düşüşün yaşandığı dönemde, hareketsiz Bitcoin (BTC) arzı son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Glassnode tarafından yayınlanan en son verilere göre en az 12 ay önce aktif olan BTC arzı 6 Eylül’de yüzde 65,77’ye ulaştı.

Glassnode yakın tarihte attığı bir tweet’te şunları söyledi:

En az 1 yıldır hareketsiz olan Bitcoin arz hacmi, 12,589 milyon BTC’lik yeni bir ATH’ye ulaştı. Bu, dolaşımdaki arzın yüzde 65,77’sine eşittir. Artan atıl arz, BTC ayı piyasalarının bir özelliğidir.

Geçtiğimiz ayın başlarında yaşanan yükselişlerin ardından, Bitcoin son birkaç hafta içinde tekrar düşmeye başladı. Çarşamba günü, dünyanın en büyük dijital varlığı 19.000 doların altına geriledi. Son yedi gün içinde BTC, değerinin neredeyse yüzde 8’ini kaybetti ve onu ilk beş arasında en kötü performans gösteren kripto para birimi haline getirdi.

Bu ayın başlarında, BTC borsa arzı son 4 yılın en düşük seviyesine ulaşmıştı. Zararda olan Bitcoin adreslerinin toplam sayısı da son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor

Son zamanlarda düşüş gösteren BTC piyasası ve balina birikimi eğilimleri hakkında yorum yapan Glassnode şunları söyledi:

Çıkış likiditesi arayışı devam ederken, en büyük yatırımcı sınıflarından agresif bir dağıtım ile fiyat artış dönemleri karşılandı. Bununla birlikte, çok yıllı bir ölçekte makro birikim yürürlükte kalmaya devam ediyor ve uzun vadeli yatırımcılar, hüküm süren ekonomik koşullardan etkilenmemiş görünüyor.

Ayrıca, zincir üstü veri sağlayıcısı, kısa vadeli yatırım yapanlara dair de verilerini paylaşarak açıklamada bulundu:

Fiyatlardaki son düşüş, kısa vadeli yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun gerçekleşmemiş kayıplara uğramasına neden oldu.

(Visited 51 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ünlü analist: Bitcoin 4. çeyrekte güzel günler görebilir

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz