Ana SayfaBlockchain HaberleriAvrupa ve ABD'de en çok hangi blockchain tercih ediliyor?

Avrupa ve ABD’de en çok hangi blockchain tercih ediliyor?

Avrupa ve ABD'de en çok hangi blockchain tercih ediliyor?

Chainstack adlı kripto altyapı sağlayıcısının yaptığı detaylı incelemeye göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde web3 geliştirici faaliyetlerinin lideri Ethereum iken, Avrupa ve Asya bölgelerinde tercih edilen blockchain BNB Chain olarak belirlendi.

Kullanıcıları adına node çalıştıran Chainstack, trendler hakkında fikir edinmek için 2023’teki node hakimiyetini ve protokol tercihlerini analiz etti.

ABD’de tercih edilen blockchain: Ethereum

Elde edilen verilere göre, Ethereum ABD’de baskın bir konumda bulunuyor ve node talebinin %38,9’unu oluşturuyor. Bunu sırasıyla %31,3 ile BNB Chain ve %17,2 ile Polygon izliyor.

Rapor ayrıca tüm bölgelerde tam node’ların, arşiv node’larına göre tercih edildiğini öne sürdü.

Chainstack, Ethereum, Bitcoin, Polygon ve BNB Chain dahil olmak üzere 25 ağı destekliyor.

(Visited 39 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  15 aylık akümülasyon: Bitcoin'in yeni yolculuğu başlıyor

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz